Sarajevo i Široki Brijeg podijelili bodove na Bilinom Polju

U posljednjoj utakmici 10. kola Premijer lige BiH, FK Sarajevo i NK Široki Brijeg su na stadionu Bilino Polje u Zenici odigrali utakmicu bez golova (0:0).

Sarajevo je već u trećoj minuti imalo veliku priliku. Lopta je nekako prošla do Ikića koji je uposlio Mulahusejnovića koji pogađa gredu.

Sedam minuta kasnije igrači Sarajeva ponovo pogađaju okvir gola. Čirjak je ubacio za Varešanovića koji pogodađa stativu s pet metara.

U 14. minuti vidjeli smo još jednu veliku priliku za domaćina. Mulahusejnović je bio sam na petercu, ali je loše zahvatio loptu što je Josipović bez ikakvih problema uhvatio.

Plavo-bijeli su prvi put zaprijetili u 27. minuti kada je Ćavar šutirao malo pored gola.

Sarajevo je do poluvremena imalo još dvije dobre prilike. U 38. minuti Josipović brani Mulahusejnovićev pokušaj glavom, dok se u 44. minuti Varešanović ponovno našao u izglednoj prilici, ali se okliznuo i pao.

U prvom dijelu drugog poluvremena nije bilo toliko uzbuđenja. Pokušavali su i jedni i drugi, ali nije bilo opasnije prilike sve do 74. minute. Čirjak je ubacio, Drobarov glavom pogodio gredu koja je ponovno bila saveznik gostiju.

Sarajevo je nastavilo s napadima, a u 89. minuti ponovno pogađaju okvir gola. Vršajević je šutirao glavom, ali stativa spašava Široki Brijeg.

Do kraja utakmice više nije bilo uzbuđenja i obje momčadi osvajaju po jedan bod.

Sarajevo će u 11. kolu gostovati kod Veleža, dok će Široki Brijeg na Pecari ugostiti Posušje.

FK Sarajevo: Šahinović, Vršajević, Trako, Đokanović, Varešanović (od 46. minute Kobiljar), Mulahusejnović (od 70. minute Ahmetović), Tomašević, Džafić (od 62. minute Čataković), Čirjak (od 83. minute Mustafić), Drobarov, Ikić (od 62. minute Suljić).

NK Široki Brijeg: Josipović, Barišić, Valinčić, Mašić, Vukoja (od 79. minute Šuto), Kpan (od 79. minute Pranjić), Lukić (od 55. minute Radić), Musa, Pejić (od 55. minute Turković), Ćavar (od 69. minute Lovrić), Kuprešak.

Zrinjski svladao Posušje na Mokrom Docu

36 komentara

• Jesmo nespremni majko mila, šugavo sarajevo stisklo cilo drugo poluvrijeme 4 puta okvir pogodili, samo pukom srećom je ostalo 0-0

• Mozgojedac javi se i objasni ovaj remi kod ovih što bi im bilo draže pobijediti Široki nego Real, mozgojedac javi se…

• Mi smo samo zadnji 5 minuta prvog poluvremena nešto igrali, ostalo je bilo loše i samo srećom smo bod osvojili, ali bod se piše ko te pita kako je osvojen, sad nam dolaze posušje i igman to se oboje mora dobit

• Realno svake godine to pisete ima 7-8 godina, tako da realno otpepaj. Da je sve realno u sportu ne bi bio zabavan. Ne vidim zašto ne bi mogli biti među top 3-4 ekipe ako ovako nastavimo.

• Očekuje se javljanje stručnog viđenja, očekujemo izjavu da je sarajevo namjerno dalo bod Širokom jer je Široki putovao dva sata duže od njih u zenicu pa se smilovali ili nešto još ekskluzivnije. Idi igraj footbal managera stručnjače

• Gledao utakmicu, ovo je bilo zalosno. Profesionalci koji umiru na terenu u 60. minuti i mole se da ih trener sljedece zamijeni, ekipa koja ne moze 3 dodavanja sastavit. Golman koji ispucava loptu i ne uspije je izbaciti iz svoje polovice i jos ode u aut. Igraci koji od 10 skokova na loptu promase loptu 9 puta.
    Sarajevo nije imalo puno dobrih prilika, samo 3-4 udarca su bas bila dobre prilike ali su stalno bili oko nasih 20 metara i pritiskali.
    Mislim da je vrijeme da se iz kluba ozbiljno zapitaju sta im igraci rade na treninzima i zasto nakon 2 mjeseca sezone ne mogu trcati u drugom poluvremenu

• Teško će biti protiv Posušja , njima je ovo najvažnija utakmica i smisao postojanja, ali idemo na glavu pa kako završi
    Djeca na jug i omladinski pogon, sjever zakucati, posušaci istok
    Prijete online ovi iz Posušja, strah me vrućih naših glava, da ne bi zlo bilo
    Njihovi idoli i ideali su vođe: propali mafijaš s Trna, fratar zvani zavjera, urota i kompleks, i dva tri voždova županijska čovjeka

• Mi imamo momčad za naslov prvaka, to govorim od početka prvenstva. Pogodilo se napokon s dovođenje igrača, ali nedostaje hrabrosti kod same struke da se ide više napadački, jer kada te sreća ovako pomazi, protivnik ispogađa gredu i vratnicu pa treba koju kontru istrčati i to iskažnjavati. U narednih pet utakmica očekujem 13 bodova i onda nam je tek konkurencija u problemu. Mi možemo 30-40 posto bolje od ovoga i tako se treba postaviti, stalno motivirati ove mlade momke da su najbolji i svaku utakmicu još više se napadački postavljati. Neću nikoga pojedinačno izdvajati da se ne bi neki uspavali. Svi ste odlični i samo tako nastavite. Brijeg Široki nikoga se ne plaši.

• Šta vam je ljudi ne zavaravajte se mi smo rang posušja i veleža i to je to, kad sreća okrene leđa neće bit dobro nimalo jer mi od 60 minute nismo centra prešli, i to se ponavlja šta nam rade kondicijski treneri jer imamo mladu ekipu nije mi jasno da su onako nespremni 5-6 ih svaku utakmicu traži zamjenu 20min prije kraja

• Nisu prisili polunigralista jedan sut prema golu .U 65 minuti puzaju po terenu ako budu 7 na kraju.bice dobro.Tuga je Siroki.

• 22 i 30 zanimljiv komentar, ipak najbolje da ja i dica ne dolazimo na utakmicu, cini mi se da si dobro opisao i procjenio trenutnu situaciju. Jebi ga cesto sam dolazio iz Posusja na Pecaru, zao mi i malo me brine pa ti se obracam jer izgledas obrazovano i normalno ali ti u glasu vidim da si i ti pod uticajem prica o nekakvoj mrznji posusana prema nk SIrokom, ili ne daj Boze Sirokm Brijegu pa coviku bude zao kad vidi da i vi normalni ljudi sve posusake stavljate u isti kos sa 0,01 % , ajde najblaze receno, kompleksasa sto onih koji kao navijaju ili onih koji vode klub. I jebe se meni za njiove transparente podrske Zrinjskom ali kakav takav i Zrinjski je Hrvatski klub

• Ma neće nitko ništa. Slobodno sa djetetom dođi. Vjeruj mi da mi vas ne mrzimo, ali nas je lani iznenadilo prozivanje zbog neke utakmice koju smo izgubili. Naši tada gubili od juniora na treningu. A vi sadili od svuda, Lištica, komunisti, prodane duše…. I slično
      To se zaboravilo nije i vjeruj mi da te neće nitko poprijeko pogledati. Ali propali mafijaš i lažni sveti Petar neka budu spremni na uvrede jer su oni bili na čelu toga, te hajke protiv širokog
      Nemamo se mi snage s vama svađati, mi imamo Sarajevo , želju, Velež i s njima vodimo dugogodišnje ratove

• Realno ,Sarajevo je trebalo dobit tekmu.Bili smo bolji u svim segmentima.Al bod je Siroki uzeo braneci se,a dozvoljeno je i posteno.Takvih tekmi uvijek bude.Realno,Siroki je djelovao bezopasno a nekad su bili opasna ekipa.