Sarajevo bolje od Leotara; derbi u Tuzli bez pobjednika

Sarajevo je u 20. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine pobijedilo Leotar u Trebinju s 2:0.

Nakon samo 30 sekundi igre Sarajevo je došlo do vodstva preko Asmira Suljića koji je pogodio za 1:0.

Iako je Leotar kreirao nekoliko opasnih situacija, nisu uspjeli doći do pogotka u ovom susretu.

U 13. minuti Sarajevo stiže do drugog gola. Dražen Bagarić se lijepo snalazi nakon duge akcije i asistencije Čatakovića zabija gol za 2:0, što je bio i konačan rezultat susreta.

Remijem 1:1 završen je tuzlanski derbi između Slobode i Tuzla Cityja u 20. kolu Premijer lige BiH.

Sloboda dolazi do vodstva u 36. minuti. Predragović je dobio jednu loptu na vrhu šesnaesterca Cityja i sjajno vanjskim dijelom kopačke šutira i pogađa mrežu Brajlovića.

Nakon dvije odbrane Bukvića, na odbijenu loptu nalijeće Mehanović i pogađa za 1:1.

U narednom kolu Tuzla City dočekuje Široki Brijeg, dok Sloboda ide u Posušje.