Sandra Perković pobjednica 70. jubilarnog Hanžeka

Najbolja hrvatska atletičarka Sandra Perković pobijedila je u disku na atletskom mitingu u Zagrebu s hicem od 64.67 metara.

Drugo mjesto osvojila je Francuskinja Melina Robert-Michon sa 60.62, a treće druga hrvatska predstavnica Marija Tolj (59.56).

Dvostruka olimpijska pobjednica pobjednički je hitac bacila u drugoj seriji, a Perković je u ovo natjecanje ušla s vrlo malo treninga. Natjecanje je otvorila sa 63.20 metara, u drugoj je imala 64.67,u trećoj 62.19, a potom je ubilježila prijestupe u četvrtoj seriji i petoj seriji, da bi u zadnjoj bacila 61.20.

Perković je rekorderka Hanžeka sa 70.83 iz 2017. godine. Za Perković je to drugo ovogodišnje natjecanja nakon što je u Splitu u ožujku bacila 65.93 metara.

Francuz Wilhelm Belocian opravdao je status favorita te je pobijedio u 70. Memorijalnoj utrci Borisa Hanžekovića na 110 metara s preponama.

Belocian, koji drži treće mjesto na svjetskim ljestvicama ove sezone, do prve je pobjede u Zagrebu stigao s vremenom od 13.32 sekunde, dvije stotinke ispred drugog Amerikanca Freddiea Crittendena, dok je treće mjesto zauzeo Belgijac Michael Obasuyi sa svojim najboljim rezultatom sezone od 13.57.

Danas je odlično vrijeme za natjecanje ovdje u Zagrebu. Vrlo sam sretan svojom pobjedom, kratak je bio Belocian nakon utrke.

Šveđanin Daniel Stahl slavio je u bacanju diska s rekordom mitinga, 68.87 metara. Andrius Gudžius iz Litve bio je drugi sa 68.22 m, a Šveđanin Simon Petersson treći sa 66.30 m.

Aktualni hrvatski prvak u skoku u dalj 20-godišnji Kninjanin Marko Čeko slavio je s rezultatom 7.92 metra. Drugi je bio još jedan domaći predstavnik Filip Pravdica (7.71 m), a treći Srbin Lazar Anić (7.71 m).

Bojana Bjeljac slavila je u utrci na 3000 metara s vremenom 9:18.07. Iza nje su kroz cilj prošle dvije srpske trkačice, Teodora Simović (9:41.52) i Lenka Nikolić (10:06.72).

Osvajačica olimpijskog zlata u bacanju koplja Sara Kolak zbog ozljede ne može nastupiti pa je natjecanje u toj disciplini otkazano.

Potrudit ću se druge godine biti spremna. Trenutačno sam doma, malo pauza, pa se vraćam u Oslo, rekla je Kolak.