Rukometaši Bosne i Hercegovine se plasirali na Europsko prvenstvo

Izabranici Bilala Šumana su u Ostravi u 6. kolu kvalifikacija pobijedili Češku 23:24 i plasirali su se na prvenstvo Europe.

Prvo poluvrijeme ovog meča uglavnom donosi igru gol za gol. Reprezentacije su se izmjenjivale u vodstvu, igra bh. tima je za razliku od meča protiv Bjelorusije izgledala zaista dobro i mnoge stvari su konačno funkcionirale.

Nijedna reprezentacija nije uspjela napraviti dva gola prednosti u prvom dijelu, a golom Perića na odmor se otišlo vodstvom BiH rezultatom 10:11.

Česi su na otvaranju drugog poluvremena ostali bez Zemana koji je dobio crveni karton, ali su ponovno poveli 12:11.

Uzvratila je BiH serijom od 2:0 i ponovo preuzela vodstvo, kontralirala je utakmicu, ali nikako nije uspijevala da ode na dva gola prednosti.

Briljirao je sredinom drugog poluvremena golman Češke Galia, BiH je izgubila ideju u napadu, ali se i dalje konstantno igralo gol za gol.

U posljednjih deset minuta igre ušlo se vodstvom domaće selekcije od 20:19, Galia potom brani još dva zicera, a u 53. minuti Češka po prvi put na utakmici ide na dva gola prednosti, 21:19.

Ipak, bh. tim novom serijom od 3:0 dolazi do vodstva u 56. minuti od 21:22, a za vodstvo je pogodio Haseljić.

Do kraja i dalje izjednačen meč. Karačić je zabio za 23:24 na 30 sekundi do kraja, to je bio ključni gol i BiH je ostvarila plasman na EP, piše Sportsport.ba.

Nikola Prce je briljirao s deset golova i najzaslužniji je za pobjedu BiH u ovom meču, dok je na drugoj strani Petrovsky je postigao sedam.