Rukometaši BiH unatoč porazu od Austrije, plasirali se na Europsko prvenstvo

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine u posljednjem susretu kvalifikacija za Europsko prvenstvo 2022. godine u Mađarskoj i Slovačkoj u nedjelju navečer je u Grazu poražena od Austrije sa 27:23.

Ovim porazom bh. rukometaši zauzeli su treće mjesto u Skupini 2, iza Njemačke i Austrije, ali su se sa četiri osvojena boda uspjeli plasirati na EP kao jedna od četiri najbolje trećeplasirane ekipe iz osam kvalifikacijskih skupina. Tako će se izabranic Ivice Obrvana po drugi zaredom naći u ždrijebu za EP, koji će se 6. svibnja obaviti u Budimpešti.

Od samog početka bh. reprezentacija imala je probleme u realizaciji napada, uz brojne tehničke greške. Na drugoj strani Austrijanci kažnjavali jednako slabu i sporu igru BiH u obrani i lako dolazili do pogodaka.

Nakon dva isključenja na startu Austrijanci su poveli s 5:2, a već u 15. minuti došli do najveće prednosti od četiri gola, koju su zadržali do kraja prvog poluvremena.

U drugom dijelu Austrijanci u dva navrata odlaze na plus pet golova, a najveći prednost ostvarili su u 48. minuti kada su poveli 25:19. Do kraja susreta domaći su rutinski sačuvali prednost i slavili s 27:23.

U momčadi BiH najefikasniji su bili Ibrahim Haseljić sa šest golova te Mirko Herceg i Ivan Karačić koji su postigli po tri pogotka, a kod Austrijanaca Božović s pet pogodaka.

(Fena | Foto: GEPA)