Rukometaši BiH izborili baraž za Svjetsko prvenstvo

Rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine pobijedila je Švicarsku rezultatom 21:15 u petom kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo koje se 2019. godine igra u Njemačkoj i Danskoj, pa će imati priliku da u baražu napravi potpuni podvig.

Nakon sjajne igre i pobjede u St. Gallenu, “Zmajevi” oslabljeni neigranjem nekolicine bitnih igrača kao što su Nikola Prce, Ivan Karačić i Senjamin Burić su u prepunom tuzlanskom Mejdanu odigrali još jedan dobar meč, ali strepilo se do kraja unatoč plus šest na poluvremenu. Mada, s Burićem na golu sve je bilo lakše, javlja SportSport.ba.

Dobro otvaranje bh. reprezentacije, posebno igra u obrani, rezultirali su prednošću 5:2 sredinom prvog dijela, iako je na startu utakmice Švicarska vodila 2:1.

Nakon 20 minuta bilo je 8:4,a na poluvremenu 11:6.

Nisu domaći najbolje ušli u drugo poluvrijeme, no opet je Burić zaključao svoj gol i Švicarci jednostavno nisu uspijevali da se vrate u utakmicu, mada su imali nekoliko napada da smanje zaostatak i da se ozbiljno rezultatski primaknu.

Golom Nuića u 38. minuti BiH je stigla do maksimalnih šest golova prednosti (13:7). Uslijedila je mala kriza, takozvana crna rupa, pa su Švicarci u 43. minuti došli na “samo” minus tri, što je Šumana natjeralo da pozove time-out.

Švicarska je uspjela da se primakne na dva gola zaostatka, a onda se Panić diže i postiže važan gol. Ubrzo je Vegar postigao fantastičan gol za plus tri.

U zadnjih 10 minuta ulazi se rezultatom 16:14, ali drama je tek uslijedila nakon što su Švicarci smanjili na 16:15. Panić je opet postigao važan gol za plus dva, a onda 17. obrana Burića u izuzetno bitnom trenutku. Panić je nastavio torpedirati Švicarce i na kraju je završilo 21:15.