Roma nadoknadila tri zgoditka i izbacila Barcelonu!

Kakav uzvrat u Rimu! Otpisana Roma napravila je čudo i izbacila je Barcelonu svladavši je s dovoljnom razlikom na svom travnjaku i tako je kreirala jedno od najvećih iznenađenja ovosezonske Lige prvaka! Tragičari iz prvog susreta De Rossi i Manolas ovaj put bili su junaci!

Malo tko osim Rimljana je vjerovao da Roma može okrenuti ogromnih 4:1 iz Barcelone. Vjerovali su i uspjeli, pokazali su kako se srcem i fanatičnom borbenošću može dostići i takav zaostatak i to protiv momčadi kakva je Barcelona. Barcelonu jedino tako i možete pobijediti, igrati bez kalkulacija, čvrsto i hrabro jer svaki drugačiji pristup osuđen je na propast, piše Sportner.hr u svome izvještaju.

Gosti su prvi zaprijetili preko Roberta, ali na vratima Rome stajao je sjajni Alisson i spriječio pogodak da bi u sljedećem napadu, već u šestoj minuti Roma povela. De Rossi je sjajnom dugačkom loptom pronašao Edina Džeku koji lijepo šalje loptu pokraj Ter Stegena u mrežu.

I u nastavku poluvremena Rimljani su bili bliže pogotku. Prvo je zaprijetio Schick koji je bio najviši u skoku nakon kornera da bi isti igrač nakon pola sata igre iz sjajne pozicije glavom pucao neprecizno nakon ubačaja Fazija.

Barcelona je bila potpuno ukočena i u biti na odmoru je mogla biti zadovoljna što Rimljani nisu došli do još kojeg gola.

U drugom poluvremenu Roma je ponovno dosta rano došla do pogotka, a on je potpuno zakomplicirao utakmicu. U 56. minuti Džeko je pao u 16 metara nakon dvoboja s Piqueom, dosuđen je kazneni udarac koji De Rossi pretvara u pogodak.

Drugi gol dao je krila domaćinu koji je uočio da mu se ukazala sjajna prilika i iskoristio ju je. Nakon što su De Rossi i El Shaarawy propustili dvije odlične prilike, Roma je došla do trećeg pogotka. Nakon ubačaja iz kornera, na prvoj vratnici ostao je zaboravljeni Manolas koji glavom skreće loptu u mrežu.

Olimpico u deliriju, Barcelona na koljenima. Valverde je u nevjerici pokušavao spasiti što se spasiti može uvođenjem Dembelea i Alcacera, ali Rimljani su izdržali. Bilo je nekoliko opasnih situacija, međutim zgusnuta obrana domaćina zaustavila je sve nalete i s posljednjim zviždukom suca Turpina započelo je veliko slavlje u Rimu koje će se još dugo pamtiti.

Barcelona je nakon prvog susreta već praktički računala na prolaz, ma i nakon ždrijeba bila je uvjerena da ide dalje, ali doživjela je šok. Fanatični Rimljani eliminirali su momčad koja je bila papirnati favorit za osvajanje Lige prvaka i tako izborili prolaz u polufinale.

Ivan Rakitić kod gostiju je sudjelovao u ovom ispadanju svih 90 minuta.