Roma izbacila Feyenoord, Sparta nadigrala Galatasaray

Nogometaši Rome plasirali su se u osminu finala Europske lige nakon što su na svom Olimpicu boljim izvođenjem penala 5-4 izbacili Feyenoord, za koji je nastupio hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec.

Oba dvoboja su završila 1-1. Gimenez je doveo Nizozemce u vodstvo u 6. minuti, a izjednačio je Pellegrini u 15. minuti.

Kod raspucavanja penala prvo je kod domaćih promašio Lukaku, a potom su isto učinili Hancko i Jahabanksh kod Feyenoorda, za koji je Ivanušec igrao od 59. minute, prenosi HRT.

Prolazak za Marseille i prašku Spartu

Prolazak su osigurali i nogometaši Marseillea, praške Sparte i Sportinga.

Sporting je u Lisabonu odigrao 1-1 s Young Boysima, ali je prošao zahvaljujući pobjedi 4-2 iz prve utakmice. Gyokeres (13) je bio strijelac za Portugalce, a Ganvoula (84pen) za Švicarce.

Sparta je u Pragu s 4-1 nadigrala Galatasaray i nadoknadila poraz 2-3 iz prve utakmice u Istanbulu. Preciado (8), bivši napadač Lokomotive Tuci (74), Haraslín (80) i Kuchta (90+6) pogodili su za Čehe, a Bardakcı (16) za Turke.

Marseille je na Velodromeu s 3-1 pobijedio Šahtar i prošao s ukupnih 5-3. Aubameyang (23), Sarr (74) i Kondogbia (81) pogađali su za Francuze, a Sudakov (12-pen) za Ukrajince. Nogometaši Milana, Freiburga, Benfice i Qarabaga plasirali su se u osminu finala Europske lige, prenosi HRT.

Prošli Milan, Qarabag, Benfica i Freiburg

Nogometaši Milana plasirali su se unatoč porazu od Rennesa 2-3 u uzvratnoj utakmici doigravanja. Milan je prošao dalje nakon što je u prvoj utakmici prije sedam dana na svom terenu slavio 3-0. Rennes je večeras poveo golom Benjamina Bourigeuda u 11. minuti, a izjednačio je srpski nogometaš Luka Jović u 22. Bourigeaud je vratio prednost domaćina u 54. minuti iz kaznenog udarca, a četiri minute poslije izjednačio je Rafael Leao.

Pobjedu Rennesu donio je opet Bourigeaud još jednim golom iz jedanaesterca u 68. minuti.

Nogometaši Benfice plasirali su se u osminu finala nakon što su u uzvratnoj utakmici doigravanja u Francuskoj odigrali 0:0 protiv Toulousea. U prvoj utakmici Benfica je slavila 2-1.

Freiburg je nakon produžetka slavio s 3-2 protiv Lensa, a pogodak odluke polučio je Austrijanac Michael Gregoritsch u 99. minuti.

Portugalska Braga je pobijedila s 3-2 nakon produžetka i skoro nadoknadila domaći poraz od 4-2, no dalje je prošao azerski Qarabag i to golom Akhundzadea u 122. minuti. Qarabag je imao igrača manje od 57. minute, ali su svejedno zabili dva gola u produžetku, prenosi HRT.