Rijeka rutinski pobijedila Austriju u Beču

Nogometaši Rijeke došli su do prvih bodova u Europskoj ligi ove sezone. U trećem kolu u Beču su nadigrali Austriju i slavili s 3:1. Tako je drugi hrvatski klub u razmaku od samo dva mjeseca slavio na ovom stadionu. Prvi je to krajem kolovoza napravio Osijek (1:0), ali mu, nažalost, to nije bilo dovoljno jer je u Gradskom vrtu izgubio 1:2.

Kek je večeras na teren od početka poslao Acostyja, strijelca u Milanu, umjesto ozlijeđenog Hebera, a Ganac je opet odigrao vrlo dobro. Riječani su se dobro postavili večeras – u obrani su bili čvrsti, nisu puno griješili, a u napadu su bili ubojiti, prenosi Večernji List.

Tako je u 21. minuti iz prve velike prilike i povela. Bila je to odlična akcija hrvatskog prvaka, ‘prebrojavanje’ u kaznenom prostoru, Bradarić je proslijedio do Gavranovića koji krasnim udarcem zatresao mrežu.

Samo četiri minute kasnije zaprijetila je i Austria. Monschein je atraktivno pucao, ali Sluga odlično brani. I onda, u 31. minuti, još jedan odličan napad Rijeke i novi gol. Acosty je bio u dobrom prodoru, u jednom trenutku mu je lopta malo otišla pa je u punom trku na nju natrčao Gavranović i lijepo poentirao. Bio mu je to 35. pogodak u dresu Rijeke.

S tim se rezultatom otišlo na odmor, a Kek je imao priliku posložiti svoje igrače i zatvoriti prilaze golu. Rijeka se malo povukla i čekala priliku za kontranapad. Nije u nastavku bilo puno prilika, ali domaćin je u 72. opasno zaprijetio. Tajouri je pucao i pogodio vratnicu.

Opet Austria, ali na Rujevici

Deset minuta kasnije Kvržić je imao priliku do kraja prelomiti susret, izbio sam pred gol, pokušao je potkopavanjem lopte, ali to je učinio očajno. I kad su svi očekivali kraj susreta, Kekova momčad priuštila nam je novu dramu. U 90. minuti Holzhauser je ubacio iz slobodnog udarca, a Friesenbichler zabio. Kek je već gubio živce, pomislio je da mu se događa Déjà vu iz Milana, ali njegovi igrači ovoga puta nisu ga iznevjerili. Štoviše, u sudačkoj nadoknadi Kvržić je na asistenciju Pavičića zabio za konačnih 3:1.

Rijeci je ovo bila 15 utakmica u skupinama EL-a i treća pobjeda. uz to ima pet remija i sedam poraza.

U drugoj utakmici u ovoj skupini Milan i AEK odigrali su 0:0 pa tako talijanska momčad vodi u skupini sa sedam dodova, AEK ima pet, Rijeka tri, a Austria jedan. U sljedećem kolu igraju isti parovi, samo se mijenjaju domaćinstva.

Austria – Rijeka 1:3 (Friesenbichler 90’/ Gavranović 21′, 31′, Kvržić 90′)