Rijeka napravila čudesan preokret protiv Lokomotive, Cipetiću crveni karton nakon penala nad Menalom

U sklopu 20. kola HNL-a na stadionu u Kranjčevićevoj ulici u spektakularnom raspletu Rijeka je kao gost s 3:2 pobijedila Lokomotivu nakon što je bila u zaostatku od dva gola na ulasku u posljednjih 20-ak minuta.

Bila je to odlična utakmica s pet golova i nizom prilika na obje strane. Lokomotiva je vodila 2:0, no Rijeka je okrenula rezultat postigavši tri gola, pri čemu dva u sudačkoj nadoknadi, prenosi Gol.hr.

Lokomotiva je vodila 2:0 golovima Šerifa Kallakua (12) i Josipa Pivarića (56-11m), no u 70. minuti je isključen Branimir Cipetić (drugi žuti karton).

Bivši igrač Širokog Brijega odigrao je odlično prvo poluvrijeme, ali na kraju je bio jedan od tragičara.

S igračem više gosti su okrenuli rezultat, a golove su zabili Robert Murić (71-11m, 90-11m) i Sandro Kulenović (90+3).

Lokosima je ovo bio treći derbi u nizu i drugi poraz, nakon što su izgubili i od Dinama, a slavili protiv Hajduka. S druge strane Rijeka je upisala prvu pobjedu u zadnja tri kola.

Riječani proigrali s igračem više

Domaćin je poveo u 11. minuti. Ubacio je Cipetić s desne strane, Cokaj je glavom spustio loptu, a Kallaku zabio. Samo četiri minute kasnije Cipetić je sjajnim udarcem s više od 25 metara pogodio vratnicu, a u 30. minuti odličnu priliku imao je i Aliyu.

Odličnu predstavu Lokomotiva je okrunila drugim golom u 56. minuti. Pivarić je realizirao jedanaesterac koji je skrivio Nevistić oborivši Hadžića.

Preokret gostiju počeo je u 71. minuti kada je Murić s bijele točke smanjio na 1:2. Cipetić je srušio Menala u kaznenom prostoru i pritim zaradio drugi žuti. U 79. minuti vratnicu je pogodio i napadač Rijeke Yateke, a u 90. minuti gosti su dobili novi kazneni udarac. Osmanković je srušio Kulenovića, a Murić sigurno zabio za 2:2.

Kada se već činilo kako će završiti bez pobjednika, Kulenović je lijepo zabio za 3:2.

Osijek barem privremeno prvi

U prvoj današnjoj utakmici, Osijek je u Gradskom Vrtu bio bolji od Hajduka s rezultatom 2:0. Za Osječane su pogađali Kleinheisler u 59. minuti i Mierez 89. minuti. A treba reći da je Hajduk od 51. minute igrao s igračem manje, jer je Nihad Mujakić (bivši igrač Sarajeva) dobio drugi žuti, odnosno isključujući karton.

S ovom pobjedom Osječani su s jednom utakmicom više izbili ispred Dinama na prvom mjestu na ljestvici i tri boda prednosti. Zagrepčani se imaju priliku bodovno izjednačiti sutrašnjom utakmicom protiv Istre.