Rijeka nakon produžetaka izborila play-off Europske lige

Nogometaši Rijeke izborili su plasman u završnu rundu kvalifikacija Europske lige nakon što su na Rujevici nakon produžetaka pobijedili ukrajinski Kolos Kovalivku sa 2-0.

Bila je to tvrda utakmica bez previše prilika na obje strane, a pitanje pobjednika razriješeno je u produžetku. Rijeka je povela u 102. minuti golom Joao Escovala, a pobjedu domaćina potvrdio je Franko Andrijašević golom u 115. minuti.

Rijeka će plasman u natjecanje u skupinama loviti 1. listopada na gostovanju kod Kopenhagena koji je sa 3-0 pobijedio poljski sastav Piast Gliwice.

Tužna večer hrvatskog klupskog nogometa na kraju je dobila i sretna kraj. Nakon što su Lokomotiva i Hajduk zaključili svoju europsku priču, Rijeka se uspjela na “potopljenoj” Rujevici probiti do zadnjeg kola kvalifikacija pobjedom potiv novaka u europskim natjecanjima, ukrajinskog Kolosa koji je u drugom pretkolu pobijedio grčki Aris sa 2-1.

Hrvatska će tako u play-offu imati dva predstavnika, Rijeku i Dinama kojeg očekuje domaći ogled protiv Flore, aktualnog prvaka Estonije.