RG: Ćorić bez problema do trećeg kola, Karlović zaustavljen

Borna Ćorić plasirao se u treće kolo Roland Garrosa, hrvatski tenisač nije imao prevelikih problema protiv Lloyda Harrisa kojeg je svladao u tri seta.

Vrlo dobar meč odigrao je Borna Ćorić koji je izborio treće kolo Roland Garrosa. 13. nositelj turnira u drugom je kolu za protivnika imao Južnoafrikanca Lloyda Harrisa koji mu nije bio prevelika prepreka.

Hrvatski tenisač stigao je do pobjede sa 6:2, 6:3, 7:6 nakon dva sata i sedam minuta igre. Za ulazak u osminu finala igrat će protiv njemačkog predstavnika Jana-Lennarda Struffa.

Prva četiri gema prvog seta gledali smo svojevrsno ispitivanje snaga, ali otada, pa do kraja seta, igrao je samo hrvatski tenisač. Ćorić je napravio dva uzastopna breaka te stigao do prvog seta.

U drugom setu sve je bilo izjednačeno do 3:3, a tada je ponovno 13. nositelj prevagnuo set na svoju stranu. Dva je puta oduzeo servis protivniku i zaključio ga u svoju korist.

Ćorić je mogao i ranije zaključiti posao u trećem setu. Imao je break prednosti i servis za set, ali nije ga uspio iskoristiti. Na protivnikom servis stigao je do dvije meč lopte, no Harris je izborio tie-break. Ipak, u 13. igri Ćorić je bio bolji, izgubivši samo dva poena.

Ivo Karlović zaustavljen u četiri seta

Ivo Karlović zaustavljen je u drugom kolu Roland Garrosa. U četiri seta bolji je od njega bio Jordan Thompson iz Australije sa 6:3, 6:4, 6:7, 6:3.

Meč je trajao dva sata i 32 minute. Bio im je ovo treći međusobni dvoboj, a ujedno i prva pobjeda Thompsona kojem je ovo prvi plasman u treće kolo nekog Grand Slam turnira, piše Sportnet.hr.

U svom prvom servis gemu Karlović je spasio jednu break loptu protivnika, no u drugom to nije uspio. Thompson je oduzeo servis bez izgubljenog poena, poveo s 3:1, a prednost sačuvao do kraja seta.

Slično se razvijao i drugi set. Iako je imao priliku zaključiti svoj servis gem u svoju korist, hrvatski tenisač izgubio je tri poena zaredom, a tako ispustio gem. Australski tenisač poveo je s 2:1, uz vlastiti servis, te bez većih poteškoća poveo s 2:0 u setovima.

Ipak smo vidjeli jedan tie-break. Karlović je i u trećem setu morao spasiti jednu break loptu, ali ipak je izborio 13. igru u kojoj je odigrao puno bolje od protivnika. Izgubio je samo dva poena te smanjio zaostatak.

Međutim, na početku četvrtog seta Thompson radi break, vodi s 3:0 te do kraja čuva prednost.