BiH upisala pobjedu nad Rumunjskom

BiH je u drugom kolu Lige nacija pobijedila Rumunjsku na Bilinom polju s 1:0, a jedini gol je postigao Smail Prevljak.

Sama utakmica kasnila je više od 15 minuta na zahtjev Rumunja koji su se bojali grmljavine koja je pratila nevrijeme koje je pogodilo Zenicu pred utakmicu.

Nogometaši BiH su bolje ušli u utakmicu. S visokim pritiskom potpuno su zbunili gostujuće nogometaši, međutim falilo je konkretnosti u samim završnicama, te je paničnost u rumunjskoj obrani ostala neiskorištena.

Osim pet kornera, iz kojih se nije izrodilo gotovo ništa, BiH nije napravila ništa pred gostujućim golom.

U 36. minuti BiH je gotovo iz ničega primila gol. George Puskas je šutirao, Šehić obranio taj šut, ali se lopta odbija pravo na nogu Andreiju Burci, koji gađa neobranjeni dio mreže, ali lopta ide tik pored gola.

Konačno, u 69. minuti BiH je uspjela doći do vodstva. Haris Duljević je probio po lijevoj strani, ubacio prizemnu loptu u kazneni prostor, Nita je samo kratko odbija, pravo na nogu Smailu Prevljaku koji nakon Finske, trese i Rumunjsku mrežu za vodstvo od 1:0.

Do kraja utakmice, Bosna i Hercegovina je sačuvala vodstvo, Rumunji nisu uspjeli ništa napraviti te je ostalo 1:0 za prvu pobjedu u ovoj sezoni Lige nacija.

Već u subotu nogometna reprezentacija BiH će gostovati kod Crne Gore u trećem kolu, a Rumunji nakon dva gostovanja dočekuju Fince.