Remi Veleža i Sarajeva u Mostaru

Velež i Sarajevo remizirali su (0:0) u jednom od derbi susreta 16. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Sarajevo je kontroliralo igru u prvom poluvremenu. Već na otvaranju meča Bordo momčad je imala dva dobra pokušaja, ali Handžić i Pidro nisu uspjeli zabiti.

Velež se potom malo probudio, ali nedovoljno da naprave nešto konkretno pred golom Sarajeva, da bi u posljednjih desetak minuta prvog dijela gostujuća momčad napravila veliki pritisak.

Haris Handžić je u 34. minuti promašio zicer. Tatar mu je poslužio loptu, a napadač gostiju neometan pogađa samo vratnicu. Već u idućem napadu topovski šutira Hebibović, lopta odlazi tik pored gola i domaći su imali dosta sreće.

Nastavili su gosti s napadima. U 44. minuti Handžić ponovo promašuje zicer. Proigrao ga je Pidro, Handžić je sam, ali Radović čudesno spašava sjajnim uklizavanjem.

U nastavku akcije fantastičan šut Fanima, a ovog puta greda zaustavlja goste i na odmor se otišlo rezultatom 0:0.

Velež je u 50. minuti umalo poveo. Brandao se našao u sjajnoj prilici, ali iz odlične pozicije očajno šutirao i propala je velika prigoda. U 63. minuti gosti ostaju s igračem manje. Benjamin Tatar u samo dvije minute dobija dva žuta kartona i morao je ranije pod tuš, prenosi Sportsport.ba.

Međutim, Rođeni nisu ovu prednost iskoristili. Nisu ništa konkretno domaći napravili u fazi napada, Sarajevo je s druge strane i s igračem manje dobro kontroliralo utakmicu, pa je na kraju susret okončan bez pogodaka.