Remi u uvodnom dvoboju večerašnjeg programa Lige prvaka

Nogometaši Bešiktaša večeras su remizirali na domaćem terenu protiv Monaca (1:1) u utakmici četvrtog kola grupne faze Lige prvaka.

Utakmicu je bolje otvorio klub iz Kneževine koji je preuzeo incijativu na sredini terena, ali nije uspio ozbiljnije zaprijetiti. S druge strane, Bešiktaš je čekao na grešku gostiju, imao je nekoliko dobrih prilika, no Subašić je uspio sačuvati svoju mrežu.

I kada su svi očekivali kraj prvog poluvremena utihnuli su navijači Bešiktaša. Moutinho je bio asistent, a sjajan gol za vodstvo Monaca postigao je Rony Lopes u prvoj minuti nadoknade.

U drugom dijelu Bešiktaš je krenuo svim silama u napad i to im se isplatilo u 54. minuti. Quaresma je sjajnim lažnjakom “bacio” Jorgea koji je u padu zakačio igrača Bešiktaša, a sudac je pokazao na bijelu točku. Odgovornost je preuzeo Tosun koji je izjednačio na 1:1 za erupciju oduševljenja domaćih navijača.

Do kraja utakmice igralo se veoma otvoreno, obje momčadi su imale šansu za pobjedu, ali ih nisu iskoristile. Ipak, i pored remija navijači Bešiktaša nisu izgubili nadu da se njihov tim može plasirati u nokaut fazu već nakon ovog kola. Naime, da je Bešiktaš dobio sve bi bilo jasno, a u ovom slučaju će priželjkivati remi na meču Leipziga i Porta koji će turskoj momčadi osigurati mjesto u nokaut fazi Lige prvaka.