Remi Tuzle i Širokog na blatnjavoj oranici Tušnja

Nogometaši Širokog Brijega remizirali su protiv Tuzla Cityja na Tušnju u posljednjoj utakmici 21. kola Premijer lige. Širokobriježani su vodili dva puta, ali na kraju je rezultat bio 2:2.

Unatoč nemogućim uvjetima za kvalitetnu igru, velikoj hladnoći te blatnjavom terenu stadiona Tušanj, obje momčadi su od samog početka krenule dosta otvoreno. No, kvaliteta nogometa bila je očekiano daleko od nekih standarda, a prednost nad suparnikom se pokušavala ostvariti uglanom preko dugih lopti i izbijanja.

Objema momčadima trebali su bodovi u ovoj utakmici, jer su loše otvorili proljetni dio sezone. Tuzla je remizirala s gradskim rivalom Slobodom u prvenstvu (1:1) u prvenstvu te izgubila u prvoj utakmici četvrtfinala Kupa BiH od Borca (0:1). Široki je s druge strane, doživio da teška poraza od Borca na Pecari u prvenstvu (0:3) te od Veleža u Mostaru u Kupu (0:4:9

Ipak, domaći igrači su se od početka nametnuli kao nešto bolji protivnik po pitanju posjeda lopte. U 6. minuti zaprijetio je Mehanović, a nedugo zatim i Džafić, ali obrana Širokog oba puta je bila na razini. Nekoliko minuta kasnije u dobrim prigodama našli su se i Mehanović i Ferreyra, ali Široki se uz pomoć blata obranio.

Onda u 25. minuti, Široki iz prve prave prigode dolazi u vodstvo. Nakon ubačaja Mujana i gužve u šesnaestercu domaćih, najbolje se snašao kapetan Širokobriježana Bože Vukoja koji je pospremio loptu u mrežu za prvi gol Širokog u službenim utakmicama u proljetnom dijelu sezone.

Nakon gola Širokog nije bilo većih uzbuđenja sve do same završnice prvog poluvremena.

U 37. minuti veliku prigodu za Tuzlu propustio je Ferreyra, a Bosančić je uz pomoć blata otklonio opasnost. Onda su Mehanović i Mehidić u 43. i 44. minuti bili neprecizni u dobrim situacijama, a onda u 45. minuti Džafić je pogodio prečku, a domaći su u istoj situaciji tražili i kazneni udarac nakon što je Gavrić pao u šesnaestercu gostiju.

Velika borbenost obje momčadi unatoč nemogućim uvjetima za igru

S rezultatom 0:1 otišlo se i na poluvrijeme.

Drugo poluvrijeme prigodom je otvorio Široki. Mladi Valiničić se našao u dobroj situaciji nakon pogreške obrane domaćih, ali Čeliković je to izblokirao. Nakon toga Tuzla ima dvije dobre prigode preko Krpića, ali Miškić je odlično reagirao, a nakon drugog Krpićeva pokušaja s dva metra je promašio Džafić.

Krpić je pogodio za domaće iz jedanaesterca

U 57. minuti dosuđen je kazneni udarac za domaće, nakon što je Valinčić srušio Tomaševića. Sulejman Krpić je preuzeo odgovornost i realizirao je ponuđenu priliku za 1:1 na semaforu, iako je Miškić bio i na toj lopti.

Tuzla je u nastavku susreta imala veliku terensku inicijativu, ali i Široki je došao do daha. U 66. minuti Mujan je nakon dobrog prodora bio u opasnoj situaciji na drugoj strani, ali Gavrić ga je u posljednji trenutak zaustavio.

U 70. minuti u dobroj prigodi našao se Begić, ali njegov udarac otišao je pored gola Brajlovića. Ipak, pet minuta kasnije Široki dolazi u novo vodstvo. Begić je ovaj put asistirao, a Tonći Mujan odlično primirio loptu i još bolje pogodio pored nemoćnog Brajlovića. Uistinu bio je to sjajan pogodak napadača Širokog.

Tonći Mujan je bio prava opasnost za domaću momčad, a postigao je i sjajan pogodak

No, slavlje gostiju nije dugo trajalo jer je Tuzla opet izjednačila. Praktično, u idućem napadu Mirzad Mehanović je šutirao s velike udaljenosti, a lopta je ušla u mrežu nakon loše procjene Miškića.

Iako je tijekom utakmice imao nekoliko sjajnih intervencija, drugi gol Tuzle ide dosta na dušu vrataru Širokog Dariju Miškiću

U 87. minuti, na drugoj strani velika gužva u šesnaestercu, ali Čeliković je otklonio opasnost. Nakon toga šutirao je i Brekalo, ali Brajlović je to zaustavio,  vratar Tuzle je zaustavio i Mujana u novoj dobroj prigodi za goste u završnici.

U sudačkoj nadokandi nije bilo promjena rezultata te je završilo 2:2.

U idućem kolu Široki će na Pecari dočekati Posušje, dok će Tuzla City u goste Veležu.

TUZLA CITY: Brajlović, Mehidić,  Čeliković, Morris, Ferreyra (od 46. Nukić), Gavrić (od 81. Mišić), Mehanović, Džafić (od 81. Nsue), Mehmedović (od 46. Tomašević), Doffo, Krpić

ŠIROKI BRIJEG: Miškić, Medić (od 46. Žulj), Jurić, Bosančić,  Čuljak (od 68. Brekalo), Begić (od 85. Blagaić), Ćavar, Vukoja, Valinčić, Mujan, Lukić

Ivanković: Igrači su ostavili zadnji atom snage; Musemić: Kod nas ne smiješ reći nešto za teren