Remi Širokog sa Željezničarom u generalki za Europu

NK Široki Brijeg remizirao je u drugoj pripremnoj utakmici protiv FK Željezničar u susretu igranom na Pecari.

Nakon poraza na domaćem terenu od Veleža (1:3) Goce Sedloski za početnu je postavu drugog pripremnog susreta na teren je poslao sastav Zlomislić, Kvesić, Matić, Ćorić, Franjić, Babić, Jović, Stanić, Kovačić, Bagarić, Enin, dok je Željezničar istrčao u sastavu: Erić, Stevanović, Sipović, Osmanković, Stanić, Sadiković, Bojo, A. Zec, Mujezinović, Zajmović, Krpić.

Nakon kratkog početnog pritiska gostiju, nogometaši Širokog preuzeli su inicijativu koju nisu ispuštali do kraja poluvremena. Igrali su čvrstu obranu i lako su prenosili loptu na protivničku stranu terena, ali nedostajalo je preciznosti u završetku napada. Gosti su pokušali zaprijetiti iz kontri i prekida, ali nisu bili ništa uspješniji.

U odličnoj prilici u 40. minuti našao se Bagarić koji je bio neometan ispred Erića, ali nije uspio postići pogodak. Tri minute kasnije opet stopostotna šansa za Široki, sada je Franjić pokušao glavom, ali ponovno je izostala realizacija tako da se na odmor otišlo s rezultatom 0:0.

Široki je bolje otvorio i drugo poluvrijeme, a Sedloski je nakon 15 minuta izmijenio gotovo cijeli sastav i već u 66. minuta Željezničar je došao do vodstva od 0:1 pogotkom Ramovića na asistenciju Veselinovića.

Široki je u nastavku s potpuno promijenjenom ekipom pojačao tempo igre i iz lijepe akcije domaćini su došli do izjednačenja. Pogodak je postigao Zvonimir Vukoja na asistenciju Alena Jurilja.

Podsjetimo, NK Široki Brijeg prvi susret kazahstanskim Kairatom u Europi igra 11. srpnja od 21 sat.

33 komentara

• Nek ugase tu sramotu vise, ima 15 godina otkako nisu prvaci ove sramotne drzave.. to je neoprostivo, bolje mjesne ici gledati nego kako neki tamo kazakhstanci namiruju siroki

• Hahaha, kakvi likovi. Cuj ima 15 godina otkako nisu prvaci, to je neoprostivo… Dan te j.ebo, kao da je rijec o Real Madridu, a ne Širokom Brijegu sa svojih nepunih 30 000 stanovnika i ogranicenjima koja ne padaju na pamet normalnoj sredini i normalnom klubu, a jednako ocekuju titule i cudesa, strasno.

• Ovaj Zlomislic je rupa na golu kao i druga dvoojica ali mi nije jasno zašto u prvoj postavi nema Stipe Jurića znači Franjić mora igrat Jović Jurić Bagarić prvi jedanest Enin Marić B Vukoja Kvesić Matić Kovačević Ćorić Miškic

• Nezna niko to nema Jurica sigurno ga cuva za Evropu. SIGURNO CE SILOVITO KRENIT SA PRESINGOM NA CELU SA JURICOM.

• jesi bio na utakmici ocito nisi.ova postava drugo poluvrijeme ih je satrala.oni jedan udarac i gol.zvone bi trebo ili jurilj igrat umjesto franjica kojem se treba zahvaliti.i prvo je bilo dobro ali ovo pogotovo zadnjih po sata je bilo extra.samo jos spic fali na skok nema ko.alimislim da se kazahstanci sa pravi pristupom moraju proci

• Bijo jesam ali ako Je istina da Jurić i Marić odlaze za male novce onda opravdano što ih nema u prvom postavi ako ne odlaze i nemaji u prvi jedanest onda je to žalosno Franjić nemože igrat a Marić je bolji igrač i od Stanić i Babića

• Ovo je bilo super večeras. Imamo finu momčad, a naši momci u drugom poluvremenu, kapa do poda. Bit ćemo u vrhu

• Zadnjih dvadeset minuta igra za svaku pohvalu.samo ni jedan od njih neće igrati.igrat će babić Franjić Dino invalid kao i uvijek.imamo mi budućnost uvijek smo je i imali samo je treba znati prepoznati.

• Po onome viđenom večeras bi konačno Goci trebalo biti jasnno da je ovih zadnjih 25 minuta bilo najboljih otkada je u Širokom.Goce samo više hrabrosti jer netrebaju igrati u prvom sastavu samo oni sa najboljim ugovorima.

• Zlomislic rupa.koju si ti utakmicu gledao ako si uopće gledao.imamo dobrih mladih igrača.i nas Bojo je dobar bio.nama nije valjao a dovodili svih ovih godina bogalje iz hrvatske.

• Pa je u pravu ste vrućina i sparina noge su teške.Je u pravu ste ja nisam gledao utakmicu.Gledao sam na televiziji jednu utakmicu mislim da se klubovi zovu Astma i Krkajiat.Gledajte jake su ekipe.Napadaju i kod kuće i u gostima i idu na pobjedu.Napadaju i po bokovima i kad napadaju obrana im izlazi visoko.Neponovljivo je iskustvo gledati takve utakmice.A Bože moj je da sam imao i klimu uz televizor ali gledaj vrućina je i sparina.Čujem da u široki dolazi jedan što je igrao u Španjolskoj.Gledajte trenirao je čak u Hajduku.A Bože moj idemo na pobjedu u idućem prvenstvu.Jaka smo ekipa i po meni igrat ćemo i iduću sezonu u Europi.Sarajevo Zrinjski mi jer smo široki i idemo na pobjedu.Mislim da je tu još željo sa kojim je uvjek neponovljivo iskustvo igrati.Prošlu sezonu smo u kupu igrali u finalu i po meni su fedaralni ligaši dosta jake ekipe a mi smo opet išli na pobjedu.

• Gledaj, ti bez prestanka jedeš govna. Gledaj, samo nastavi i počasti rodbinu. Prešao si sbve granice i gadljiv si.

• Ugodno me jako iznenadio Zvone Vukoja, i to ne radi toga što je zabio gol, vidilo je se da je zadnjih pola sata ostavio srce na terenu, ne znam jel ga Goce misli stavit u prvih 11, ali stvarno momak zaslužuje

• Puno onih što iziđu iz juniora bi ugodno iznenadili da dobiju priliku, ali se uvijek forsiraju oni sa strane što dođu ne bitno kakvu kvalitetu imaju

• Sasvim dovoljno sansi dobiju juniori, samo ljudi nisu realni, ne shvacaju da nije isto poceti utakmicu i igrati citavu utakmicu sa juniorskim stazom u seniorskom nogometu, ili uci u nastavku i dignuti ritam na svjezinu. I naravno, ti momci bi oscilirali, kao sto ce oscilirati citavu godinu, ali jasno trpit ce ih se, i igrat ce sigurno i vise nego dovoljno da pokazu sta mogu u buducnosti, ne nuzno odmah sada, jer vi svi kompletno niste zdravi u glavu ako mislite da Široki moze samo sa svojim igracima biti u vrhu. Nije nikakav problem, neka igraju sve momci iz Širokog skole, ali onda neka se lijepo kaze ocekujemo sredinu tablice u vrh glave i nek se celice, a ne praviti pritiske i traziti trofeje.

• Mojih prvih 11 – 1. Miškić, 2. Ćorić, 3. Kvesić, 4. Kovačević, 5. Matić, 6. Enin, 7. Cipetić 8. Z. Vukoja, 9. Jurilj, 10. Marić, 11. Jović
    Cipetić je brz i dobar na desnom krilu, Jurilj pokazao da je prošao Dinamovu školu i da zna igrati, Zvoni treba dati šansu kao pravom španeru, izbaciti iz ekipe 3 koji stalno igraju u leru – Bagarić, Babić i Franjić.

• Čovjek se pita samo jedno.Kako može neko ko misli da je trener uporno ubacivati jednog bagarića kad unaprjed zna da taj nemože ništa napraviti.Ne samo da nemože ništa napraviti već je žalosno prejadan na terenu.Druga stvar.Kako može jedan trener koji isključivo misli kako sačuvati svoj gol i takvu igru uporno uigrava i postavlja,,kako takav trener gubi od jednog SArajeva ssa po 3:0 u dvije utakmice.To Sarajevo prvak bih a gubi utakmicu protiv intera iz zaprešića isto kao i Zrinjski.O tome sam pisao i kao da me neko poslušao i odigrali su ta 2 kluba ozbiljnue prijateljske utakmicu gdje je zaprešić pokazao on o o čemu sam pisao.Mislim da posle San Marina i Andore nema jadnije lige a sportski direktor širokog dovodi igrače koji nebi imali mjesta ni u tim ligama.Konačni zaključak.Goce nije trener,.nemože jedan trener uporno igrati isto jadno i sporo a u toj ekipi je stalno prvi retarder u klubu bagarić.

• Moj Goce uporno Babić Franjić.i slijep bi vidio u godinu dana da nemogu.zasto vise ako moraju onda reci javno moraju.

• Nema veze prijateljska utakmica ali. zadnji pola sata sam uživao u igri naših igrača.bas najbolje otkad je Goce trener.Jurilj svakako treba igrat.Franjicu se zahvaliti.Nazalost bit će started u sljedećoj utakmici.

• Ne sjecam se ovakvih komentara poslije utakmice sa Velezom, ovo postaje dosadno koliko strucnjaka ima kod nas i kako vec nakon 20-25min jedne utakmice donose ocjene,pustite momke na miru. Ne bi da ih diraju nasa naklapanja na portalima.