Remi Sarajeva i Slobode: Bordo tim promašio penal u 95. minuti

Na Bilinom polju odigrana je prva utakmica 6. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine u kojoj su snage odmjerili Sarajevo i Sloboda.

Sarajevo je nakon tri početne pobjede upalo u malu rezultatsku krizu. Ekipa Feđe Dudića večeras je napravila novi kiks, odigravši 1:1 sa Slobodom u utakmici u kojoj je bila domaćin.

Tuzlaci su nakon poluvremena vodili golom Nikole Komazeca, no u 51. izjednačio je Nardin Mulahusejnović. Nakon pogotka Dudićeva momčad krenula je u napad i imala je veliki broj prilika, a u samoj završnici dvaput su tražili jedanaesterac.

Sudac Antoni Bandić oba puta je pokazao da se igra nastavi, no u petoj minuti sudačke nadoknade pad Ahmetovića u šesnaestercu Slobode okarakterizirao je kao kazneni udarac.

Loptu je uzeo Rifet Kapić i dobro šutirao, ali je Bukvić još bolje intervenirao i u zadnjim sekundama utakmice spasio Tuzlacima bod.

Susret na Bilinom polju sudili su suci iz Hercegovine. Glavni sudac bio je Antoni Bandić iz Gruda, pomagali su mu Boris Dujmović i Marko Zelenika iz Mostara, a Mateo Musa iz Čitluka bio je četvrti sudac.