Remi Hrvatske i Armenije: Vatreni se ispromašivali u prvoj pripremnoj utakmici za EURO

Hrvatska nogometna reprezentacija odigrala je prvu prvu pripremnu utakmicu za EURO na stadionu u Velikoj Gorici protiv reprezentacije Armenije, a konačan rezultat glasio je 1:1.

Zlatko Dalić je probao je još neke ideje u ovoj utakmici, a Vatreni mogu žaliti zbog velikog broja propuštenih prigoda zbog kojih nisu ubilježili pobjedu.

U prvom poluvremenu zaigrala je manje-više očekivana postava Hrvatske, a priliku od prve minute dobili su Kramarić i Brekalo, a upravo je napadač Wolfsburga morao zbog nekih problema izaći iz igre u 26. minuti.

Vatreni su poveli u 24. minuti preko Ivana Perišića nakon ubacivanja Modrića iz kornera. Perišiću je ovo bio i 100. nastup u dresu Vatrenih, a ukupno 28. pogodak.

U drugom poluvremenu Dalić je promijenio pola momčadi, a brojne promašaje njegovih igrača kaznio je sjajnim golom Angulo u 72. minuti za konačnih 1:1 na semaforu.

Dodajmo i kako je ovu utakmicu sudio Luka Bilbija iz Prijedora, poznato lice s premijerligaških travnjaka, a pomoćnici su mu bili Amer Macić i Davor Beljo iz Mostara.

Hrvatsku uoči EURA očekuje još pripremni dvoboj Belgije u Bruxellesu, a Dalić bi tada trebao imati sve igrače s popisa na raspolaganju.

HRVATSKA: Livaković, Vrsaljko (od 46. Juranović), Ćaleta-Car, Vida (od 46. Škorić), Barišić, Modrić (od 46. Modrić), Brozović, Brekalo (od 26. Pašalić), Vlašić (od 46. Petković), Perišić (od 61. Badelj), Kramarić

ARMENIJA: Yurchenko, Terteryan (od 62. Monroy), Voskanyan, Calisir, Hovhannisyan, Babayan (od 46. Melkonyan), A. Grigoryan (od 79. Muradyan), Spertsyan (od 46. Angulo), Bayramyan (od 62. Shaghoyan), Barsegyan, Adamyan (od 46. Bichakchyan)

Dalić: Nema više eksperimenata, realizacija nam je problem