Rebićev hat-trick u zadnjih 15 minuta spasio Eintracht od blamaže u DFB Pokalu

Eintracht Frankfurt opasno je visio i bio na rubu ispadanja iz DFB Pokala već na startu protiv Mannheima, ali u zadnjih 15 minuta Ante Rebić zabio je tri pogotka za potpuni preokret i pobjedu 5:3…

Eintracht je visio o koncu protiv trećeligaša iz Mannheima, gubio je 3:2 do 76. minute kada kreće show Ante Rebića i ipak donosi Eintrachtu prolaz.

Bahato je ušao Eintracht u utakmicu i već u 11. minuti gubio je 2:0 golovima Valmira Sulejmanija. Gosti su se nakon toga ipak uspjeli malo uozbiljiti i vratili su se u susret preko Daichija Kamade i Filipa Kostića.

Novi problemi javili su se u 72. minuti kada je Jan Hendrik Marx zabio za 3:2 i zabrinuo navijače Eintrachta, no srećom po goste, ipak su uspjeli doći do preokreta.

U 76. minuti poravnao je dobrom reakcijom na ubačenu loptu s desne strane, iako je bila odbijena i dolazila u nezgodnoj putanji, Rebić je rutinski zabio.

Pet minuta kasnije dugačka akcija gostiju i ostavljena lopta Kostića za Rebića koji jakim udarcem pogađa iskosa za preokret.

Točku na i stavio je 86. minuti kada ga je u prostor izbacio Kohr, Rebić je prošao vratara i onda bez problema postavio konačnih 5:3.

Hrvatski reprezentativac odradio je cijelu utakmicu, piše Sportnet.