Rebić zabio nakon što je Empolijeva obrana zaboravila na jednostavno pravilo

Milanje u dramatičnoj utakmici na gostovanju svladao Empoli 3:1 u osmom kolu Serie A.

Ante Rebić Milanu je donio vodstvo u 79. minuti, no Nedim Bajrami krasno je iz slobodnog udarca poravnao na 1:1 u 92. minuti.

Ipak, radost domaćih nije dugo trajala jer je već u 93. minuti Fode Ballo-Toure vratio vodstvo Milanu, a onda je u 96. minuti pobjedu potvrdio Rafael Leao na asistenciju Rebića.

Dan poslije utakmice u Italiji se najviše piše o Rebićevom pogotku, ali zbog toga što mu je prethodila nevjerojatna greška obrane Empolija. Sandro Tonali izvodio je ubačaj sa strane, a Rafael Leao ostao je duboko iza domaće obrane, koja ga je potpuno zaboravila ili pak odlučila ignorirati.

Pritom kao da je zaboravila na vrlo jednostavno i poznato pravilo, po kojem nema zaleđa kada igrač rukom ubacuje loptu iz auta. Tonali je loptu snažno bacio do Leaa, obrana Empolija ga je na tren uspjela sustići, ali on se odlično snašao i uposlio Rebića, koji nije imao težak zadatak.

Empolijev trener Paolo Zanetti žestoko je protestirao zbog tog gola. Jasno, nije tražio zaleđe, nego je uočio drugi detalj. Naime, Tonali je prilikom izvođenja auta “ukrao” 10-15 metara. Drugim riječima, mjesto s kojeg je izveo aut bilo je znatno bliže protivničkom golu od mjesta na kojem je lopta zapravo napustila teren.

Sigurno je to gol koji se može izbjeći. Skupo smo platili grešku, kod momčadi kao što je Milan detalji čine razliku. Mi smo krivi što nismo uspjeli. Svađao sam se sa sucem, a ne s Piolijem. Ubacivanje je izvedeno deset metara ispred mjesta gdje je lopta izašla, izjavio je trener Empolija nakon utakmice.