Rebić zabio hat-trick, Pašalić i Brozović po gol

Sjajan dan za hrvatske nogometaše u vrlo bogatoj nogometnoj srijedi u Serie A. U borbi za Ligu prvaka su pobjede ostvarili Milan, Atalanta i Juventus, a zabijali su Rebić hat-trick, Pašalić i Brozović…

Nastavlja se renesansa Milana i dominacija Ante Rebića posljednjih dana. Nakon uvjerljive 3:0 pobjede nad Juventusom i pogotka, hrvatski je napadač ugradio nova tri gola, ovaj put u Milanovom uništavanju Torina koji je nastradao s teških 7:0.

U rekordnoj pobjedi Rossonera ove sezone je Rebić na scenu stupio kad je već sve bilo riješeno. Theo Hernandez u 19. pa Franck Kessie u 26. su rano riješili dvojbe, a u drugom dijelu Diaz u 50. i Hernandez svojim drugim golom u 62. podižu na 4:0.

Onda se budi Rebić koji će u posljednjih pola sata zabiti tri gola. Nakon što je asistirao Hernandezu za četvrti, Rebić je na asistenciju Krunića postigao peti, a u 72. i šesti na asistenciju Leaoa. U 79. je Krunić ubacivanje prebacio na drugu stativu gdje je opet hrvatski napadač koji postavlja konačnih 7:0.

Samo minutu kasnije Rebić je izašao iz igre, a zamijenio ga je Mario Mandžukić. Milan je trećom pobjedom u nizu stigao do 75. boda te je na diobi drugog mjesta s Atalantom koja je također slavila, i također uz gol hrvatskog reprezentativca.

Mario Pašalić zabio je drugi pogodak svoje ekipe u 2:0 pobjedi Atalante nad Beneventom koji je u sve težoj situaciji i dva kola prije kraja ga četiri boda dijele od zone spasa. Nakon što je Muriel u 22. zabio za 1:0, Duvan Zapata je u 67. poslužio hrvatskog veznjaka koji je zadržao mirnoću te je postavio 2:0, osam minuta nakon što je ušao u igru. Boško Šutalo ostao je na klupi.

Novopečeni prvak Inter je nastavio u istom tonu, nižući pobjede. Inter je svladao Romu kod kuće s 3:1, a prvi pogodak djelo je Marcela Brozovića u 11. minuti. Ušao je iz drugog plana i dobio krasnu loptu od Darmiana koju je precizno i mirno pospremio iza vratara.