Rebić upitan za početak kvalifikacija, Dalić bi mogao priključiti Petkovića

Ante Rebić u subotu je odigrao prvih 45 minuta u sklopu 24. kola njemačke Bundeslige na utakmici Eintrachta iz Frankfurta i Hoffenheima.

Rebić je bio strijelac prvog pogotka na utakmici nakon što ga je lopta poslije udarca Filipa Kostića slučajno pogodila u glavu te je zgoditak kasnije ipak pripisan srpskom napadaču.

Igrao samo jedno poluvrijeme

No 25-godišnji napadač se ozlijedio pa ga je trener Eintrachta Edi Hutter na poluvremenu ostavio u svlačionici. Tako je strijelac osam pogodaka uz tri asistencije ove sezone u Bundesligi odgledao pobjedu svoje momčadi (3:2) s klupe za pričuve, piše Index.hr.

Rebić je zamijenjen zbog problema s koljenom, pojasnio je nakon utakmice trener Eintrachta pa dodao: Nadamo se da nije ništa strašno. Odlučio sam ga odmoriti opreza radi.

Otputovao u Beograd gdje će odraditi detaljniji pregled

Ipak, čini se da je Rebićev problem ozbiljniji. Hrvatski napadač nije se našao na popisu igrača za prvu utakmicu osmine finala Europa lige koju Eintracht protiv milanskog Intera igra na svom stadionu u četvrtak.

Iz kluba su objavili da se hrvatski reprezentativac odmah zaputio u Beograd na specijalistički pregled nakon kojeg će se točno znati koliko je ozljeda teška i koliko će pauzirati.

Prilika za Brunu Petkovića?

Hrvatski izbornik Zlatko Dalić tako je dobio prve loše vijesti uoči početka ciklusa kvalifikacija za plasman na Euro 2020. Ujedno, ovo je i prigoda da Dinamov napadač Bruno Petković, kojemu je Dalić poslao pretpoziv, dobije pravi poziv za odabranu vrstu.

Hrvatska prvu utakmicu igra 21. ožujka na Maksimiru protiv Azerbajdžana koji vodi Nikola Jurčević, a tri dana kasnije gostuje kod Mađarske.