Rebić strijelac u pobjedi Milana, Kramarić zabio Bayernu

Hrvatski nogometni reprezentativac Ante Rebić bio je strijelac prvog gola za Milan u 2-1 (1-0) gostujućoj pobjedi protiv Bologne u susretu 20. kola talijanskog prvenstva.

Rebić je doveo Milan u vodstvo u 26. minuti najbrže reagiravši nakon što je vratar Bologne Skorupski obranio kazneni udarac Ibrahimoviću. Bio je to drugi ovosezonski prvenstveni pogodak Rebića koji je igrao do 62. minute.

Na 2-0 je iz još jednog kaznenog udarca za Milan povisio Kessie u 55. minuti, a poraz Bologne ublažio je Poli u 81. minuti.

Mario Mandžukić igrao je za Milan od 73. minute.

Ovom pobjedom Milan je stigao do učinka od 46 bodova, pet više od drugog Intera koji će od 2045 sati ugostiti Benevento. Bologna je 13. s 20 bodova.

Bayern je u 19. kolu Bundeslige pobijedio Hoffenheim 4:1 i došao do treće uzastopne prvenstvene pobjede.

Domaćini su poveli u 32. minuti krasnim golom Boatenga, a na 2:0 povisio je Thomas Müller u 43. minuti. Hoffenheim je u igru vratio Andrej Kramarić koji je u 45. minuti zabio lijep gol za 2:1. Bebou je prošao po desnoj strani i idealno ubacio u sredinu, odakle je Kramarić iz poluvoleja pogodio Neuerovu mrežu za 2:1.

Hrvatskom reprezentativcu to je bio 12. prvenstveni i ukupno 18. gol ove sezone.

Bayern je u drugom poluvremenu nastavio s dominacijom pa je Lewandowski u 57. minuti povisio na 3:1, a konačnih 4:1 postavio je Serge Gnabry u 63. minuti.

Bayern se nalazi na prvom mjestu Bundeslige s 45 bodova, 10 bodova više od drugoplasiranog Leipziga koji ima i utakmicu manje.