Real srušio Barcelonu u spektaklu na Bernabeu

U Madridu je odigran El Clasico u kojem je ‘Kraljevski klub’ slavio u velikom derbiju.

Real je tako rezultatom 3:1 pobijedio Barcelonu u susretu 9. kola španjolskog prvenstva i odvojio se od rivala na vrhu ljestvice u La Ligi.

Xavijeva momčad je do ove utakmice primila samo jedan gol, no već na poluvremenu dvaput vadila loptu iz svoje mreže, a do kraja utakmice još jednom za pad s vrha poretka u La Ligi.

Iako je do ove utakmice izgledala rezultatski impresivno, Barcelona kao da je u El Clasico ušla u izdanju u kakvom igra u Ligi prvaka u kojoj joj drugu godinu zaredom prijeti ispadanje u grupnoj fazi. Daleko od toga da je Real briljirao, no dva brza uboda bila su dovoljna da na odmor ode puno mirniji od najvećeg rivala.

Za to su se pobrinuli Karim Benzema i Federico Valverde u 12., odnosno 35. minuti. Fantastični francuski napadač iskoristio je trenutak u kojem je Vinicus još jednom probio lijevu stranu i trčao sam s loptom prema Ter Stegenu.

Iako si je dao malo prevelik for uspio je pucati, a Barcin golman obranio je njegov pokušaj nakon čega se lopta odbila prema sredini šesnaesterca na nekih 11-12 metara. Ondje se nalazio Benzema koji je između trojice Barceloninih igrača pronašao put lopti do mreže.

Kontranapad iz 35. donio je Realu povećanje vodstva. Vinicus je povukao, potom uposlio Ferlanda Mendyja, koji je gurnuo prizemnu loptu na nekih 17 metara od gola, točno po sredini.

Valverde je naciljao i udarcem po travi pogodio donji desni kut Ter Stegenovog gola za novo oduševljenje domaće publike i povećanje vodstva za momčad Carla Ancelottija. Kako je izgledala Barcelonina igra u uvodnih 45 minuta možda će dobro otkriti statistički podatak o samo jednom napravljenom prekršaju.

I u drugom dijelu vrlo slična priča, a vrlo brzo i novi pogodak Reala. Zabio ga je Benzema u 51. minuti, no lopta nije vraćena na centar zbog opravdano sviranog zaleđa. Niti nakon toga Barcelona nije promijenila ritam. Nastavila je s igrom od noge do noge i zadržavanjem lopte, ali bez prave ideje i bez probijanja čvrstog bloka koji su postavili Realovi nogometaši.

To se promijenilo u 83. minuti, četiri nakon što je Luka Modrić izašao s travnjaka uz ovacije Bernabeua. Šansu iz blizine iskoristio je Ferran Torres za smanjenje na 1:2.

Konačnih 3:1 postavio je Rodrygo s bijele točke u sudačkoj nadoknadi.