Real srušio Barcelonu u El Clasicu za prvo mjesto u La Ligi

Nogometaši madridskog Reala pobijedili su Barcelonu u 26. kolu španjolske La Lige. Pobjedu Kraljevima u El Clasicu donijeli su Vinicius Junior i Mariano Diaz.

Hrvatski reprezentativci Luka Modrić i Ivan Rakitić najveći španjolski derbi započeli su na klupi. Modrić je u 79. minuti ušao umjesto Isca, dok je Rakitić dvije minute kasnije ušao umjesto Artura.

Real je u uvodu utakmice bio bolji protivnik, ali nikako nije uspijevao doći do gola. Propustili su dvije prigode preko Benzeme i jedne preko Krossa.

Barcelona je prvi put ozbiljno zaprijetila u 21. minuti kad su Messi i Jordi Alba ispremiješali obranu Reala, nakon čega je Alba sjajno pronašao potpuno samog Griezmanna na šest-sedam metara od gola, a udarac francuskog napadača odlazi preko gola.

Katalonci su se nakon toga trgnuli i propustili još dvije sjajne prigode. Točnije spriječio je odlični Belgijac na vratima Madriđana Thiabaut Cortuois. Prvo je u 34. minuti zaustavio Artura koji je izašao pred njega sam, potom četiri minute kasnije sjajno je obranio udarac Messija koji je izbio ispred njega nakon odličnog dodavanja Busqetsa.

Belgijac je imao velike zasluge što se poluvrijeme završilo bez pogodaka.

Početak drugog dijela bio je u znaku nogometne uspavanke, sve dok gledatelje nije razbudio silovit Iscov udarac u 56. minuti, ali srećom po Katalonce sjajno je reagirao Ter Stegen i izvadio je tu loptu ispod prečke.

Pet minuta kasnije Pique je spasio Barcelonu nakon izbijanja lopte s gol linije, a ponovno je Isco bio u glavnoj ulozi s druge strane. U 63. minuti Caravajal je sjajno pronašao Benzemu, koji se našao na 5-6 metara od gola, ali nije uspio dohvatiti loptu.

Ramos se u 69. minuti našao u izglednoj prigodi, ali Ter Stegen je spasio Barcelonu.

Mreže su mirovale sve do 71. minute kada je Junior Vinicius lijepo s lijeve strane utračao i gotovo iz mrtvog kuta matirao Ter Stegena za vodstvo Kraljeva. Loptu je malo skrenuo u Ter Stegenov bliži kut i Pique koji je pokušao blokirati Viniciusa.

A treba reći kako je sjajno uočio Toni Kross.

Treneri su nakon toga izvršili nekoliko zamjena, a Messi i društvo su pokušavali donijeti preokret. Messi je tako nakon slobodnog udarca sjajno pronašao Piquea na petercu, ali on je izrazito loše šutirao glavom.

Real je disciplinirano čuvao svoj gol i bazirao je svoje napade na ubojite kontre. Takvu jednu su dočekali u sudačkoj nadokandi kad je Mariano Diaz pobjegao obrani Barcelone nakon odličnog proigravanja Carvajala.

Španjolac je rutinski povukao loptu i pogodio pored nemoćnog Ter Stegena za veliko slavlje Kraljeva.

Real je s ovom pobjedom preuzeo vodeću poziciju u La Ligi s jednim bodom više od Barcelone.

REAL MADRID: Courtois, Marcelo, Ramos, Varane, Carvajal, Kroos, Casemiro, Valverde, Vinicius, Isco, Benzema

BARCELONA: Ter Stegen, Jordi Alba, Umtiti, Pique, Semedo, De Jong, Busquets, Arthur, Vidal, Messi, Griezmann