Real slavio bez Modrića u postavi, Kalinić asistirao Griezmannu

U prvoj utakmici osmine finala finala Kupa kralja Real Madrid pobijedio je Leganes s 3:0 na Santiago Bernabeuu.

Kraljevi su konačno upisali glatku pobjedu i barem na trenutak smirili situaciju u Madridu, koja je vrlo napeta nakon samo jednog osvojenog boda u posljednje dvije ligaške utakmice Reala.

Real je poveo u 44. minuti iz jedanaesterca, strijelac je bio Sergio Ramos. Lucas Vazquez povisio je na 2:0 u 68. minuti, a devet minuta kasnije konačni rezultat postavio je mladi Brazilac Vinicius Junior.

Hrvatski kapetan Luka Modrić nije ulazio u igru, cijelu je utakmicu odmarao na klupi za pričuve, piše Gol.hr.

Girona je odigrala 1:1 s Atleticom na domaćem terenu. Madriđani su poveli u 9. minuti golom Antoinea Griezmanna, a asistent je bio hrvatski napadač Nikola Kalinić. Anthony Lozano izjednačio je u 34. minuti. Kalinić je igrao do 72. minute kada ga je zamijenio Vitolo.

Getafe je pobijedio Valladolid 1:0 golom Angela Rodrigueza u samoj završnici utakmice.

Villarreal i Espanyol odigrali su 2:2. Gosti su poveli 2:0 golovima Sergija Dardera i Alexa Lopeza, a izjednačili su u završnici utakmice Karl Toko Ekambi i Carlos Bacca.

Sporting je u Gijonu jučer pobijedio Valenciju 2:1. U četvrtak se igraju preostala tri utakmice; sastaju se Athletic Bilbao i Sevilla, Betis i Real Sociedad te Levante i Barcelona.

Uzvratne utakmice na rasporedu su 15., 16. i 17. siječnja.