Real preokretom protiv Al Jazire do finala Svjetskog prvenstva

Dobili smo i drugog finalista Svjetskog klupskog prvenstva. Nakon što je Gremio pobjedom nad meksičkim Pachucuom s 1:0 postao prvi finalist natjecanja, s jedinim pogotkom kojeg postiže Everton, večeras im se Real Madrid pridružio s pobjedom od 2:1 nad Al Jazirom.

“Kraljevi” tako današnjim trijumfom nastavljaju svoju kampanju u obrani titule od prošle godine, no do posljednje stepenice stigli su uz malo poteškoća i veliku borbu, na papiru mnogo slabije opozicije, javlja SportArena.hr.

Real je od samog starta susreta krenuo oštro i nametnuo svoj ritam kojim su u potpunosti dominirali na terenu. Prvih 15 minuta vidjeli smo već nekoliko prilika Los Blancosa, a u srcu svega bio je naravno Portugalac Cristiano Ronaldo, kojeg su savršeno “dvorili” Vatreni u veznom redu, Luka Modrić i Mateo Kovačić.

Iako je Real nasrtao na sve strane i pucao iz svih mogućih oružja, heroj prvog poluvremena zasigurno je bio čovjek između vratnica Al Jazire, Housani, koji je sve te pokušaje redom branio i čuvao mrežu netaknutom. Još jedan veliki kotačić u susretu bila je VAR tehnologija, koja je poništila dva gola na susretu.

Prvi poništeni pogodak bio je onaj Benzeme u 24. minuti, kojeg sudac ne priznaje zbog prekršaja Ronalda u napadu. Sljedeći, onaj Casemirov u 31., bio je prva žrtva VAR-a te nakon gledanja snimke, rezultat ostaje na 0:0.

Uskoro nakon toga, šok za sve Madriđane – u 41. minuti Al Jazira dolazi do vodstva preko Romarinha nakon dobro razrađene akcije i fantastične realizacije igača za velikih 1:0 s kojih se ide na odmor. Poslije odmora imala je momčad iz Abu Dhabija i 2:0 na kratko vrijeme, no onda je VAR ponovno poništio gol i omogućio povratak Kraljeva.

Luka Modrić poslao je fantastičnu loptu prema Portugalcu, a potonji bez prevelikih poteškoća vraća utakmicu na njen početak i na 1:1 na semaforu. Sve je to zapravo bio rezultat odlaska Al Jazirinog vratara s terena u 51. minuti, umjesto kojeg je ušao Al Senani, kojem su “Kraljevi” zabili iz prvog udarca u okvir gola.

Nakon te akcije samo se čekao i drugi pogodak favorita, koji dolazi u 81. minuti kada na teren se nakon više od dva mjeseca stanke vratio Gareth Bale, a samo jednu minutu kasnije na povratnu loptu Vazqueza lagano zabija za preokret svoje momčadi i vodstvo od 2:1. U 88. minuti Velšanin je imao priliku i za drugi gol, no ovog puta sjajno mu brani Al Senani.