Real preokretom na Allianz Areni još jednom slavio protiv Bayerna

I drugu sezonu u nizu Real je u eliminacijskoj fazi Lige prvaka slavio u Münchenu protiv Bayerna rezultatom 2:1, iako je gubio 1:0, a samim time momčad Zinedinea Zidanea napravila je veliki korak ka trećem uzastopnom finalu elitnog europskog nogometnog natjecanja.

Utakmica koju su mnogi okarakterizirali kao finale prije finala krenula je dosta žestoko, a što je najbolje osjetio Arjen Robben koji je zbog ozljede bio primoran već u 8. minuti izaći iz igre, pa ga je zamijenio Thiago Alcantara.

Domaćini su u par navrata već u početnih 15-20 minuta tražili javne opomene od Kuijpersa za Realove igrače, ali nizozemski sudac nije bio tako lak na “obaraču”.

Bavarci su u 28. minuti poveli 1:0 zahvaljujući sjajnom Joshui Kimmichu koji je oduzeo loptu na sredini svoje polovice, pokrenuo kontru koju će na kraju sam završiti ulaskom u suparnički šesnaesterac s desne strane napada. Vratar Keylor Navas je istrčao na centaršut, no igrač domaćih se odlučio za izravan udarac na prvu vratnicu i majstorski pogodio za oduševljenje na Allianz Areni.

Šest minuta kasnije radost domaćih bila pomiješana s tugom, jer je zbog ozljede igru morao napustiti i Jerome Boateng umjesto kojega je zaigrao Niclas Sule. Dogodilo se to dakle u 34. minuti, a desetak minuta kasnije Real je stigao do izjednačenja nakon što je Marcelo s nekih 18 metara složio odličan volej i što je najvažnije krajnje precizan, pa je na semaforu od tog trenutka stajao rezultat 1:1.

U sudačkom dodatku prvoga poluvremena od dvije minute Bayern je nakon dvaju prekida imao dvije prilike za novo vodstvo, ali je ostalo neodlučenih 1:1 pošto je najprije Navas obranio udarac Lewandowskog glavom iz blizine, dok je nešto kasnije Müller čekao loptu na drugoj vratnici, ali ju je umjesto u mrežu poslao pokraj suparničkoga gola.

“Kraljevski” klub je u 57. minuti stigao do potpunog preokreta nakon što je Rafinha izgubio loptu na polovici igrališta. Oduzeo mu ju je Marco Asensio koji je još jednom bio Zidaneov joker s klupe (na poluvremenu zamijenio Isca), odigrao dupli pas s Lucasom Vazquezom, te efektno pogodio za 1:2.

Dvije minute kasnije Ribery radi svoj karakteristični dar-mar i nakon što je položio pola Realove obrane na zemlju dolazi gotovo sam pred Navasa, ali ovaj bilježi veliku obranu, te Real zadržava vodstvo. Ribery je par minuta kasnije imao još jedan pokušaj s nekih desetak metara udaljenosti, a suparnički vratar još jedanput izišao kao pobjednik iz njihovoga sraza.

Domaći su u 66. minuti nakon dvoboja Müllera i Ramosa tražili najstrožu kaznu, ali nisu dobili to od Kuijpersa. Sredinom drugog poluvremena priliku za igru dobio je i Benzema koji će nešto kasnije propustiti jednu dobru priliku za povećanje vodstva, dok će najbolju priliku za izjednačenje rezultata imati Lewandowski, no on je tri minute prije kraja u izglednoj situaciji šutirao pored suparničkoga gola.