Real pobjedom u Granadi na milimetar od naslova

U 36. kolu La Lige Real je pobijedio s 2:1 na gostovanju u Granadi, čime je dva kola prije kraja opet pobjegao Barceloni na teško dostižna četiri boda. Bila je to deveta uzastopna pobjeda Zidaneove momčad u “post-korona” razdoblju.

Nakon prvog poluvremena vodio je 0:2, uz odličnu igru i razigranog Luku Modrića, no drugo poluvrijeme donijelo je veliku pogrešku Casemira i gol Granade, nakon čega su gosti pali u igri.

“Kraljevski klub” poveo je u 10. minuti pogotkom Ferlanda Mendyja, koji je ušao u kazneni prostor i iz gotovo mrtvog kuta pogodio “rašlje”. Cijela akcija je počela Modrićevim proigravanjem Casemira, koji je uposlio Mendyja.

Na 2:0 povisio je već u 16. minuti Karim Benzema, kojemu je asistirao Modrić.

Ipak, drugo poluvrijeme nije počelo idealno za Zidaneovu momčad, u petoj minuti nastavka Casemiro je nepotrebno izgubio loptu na centru i Darwin Machis smanjio je nakon brze kontre na 1:2.

U završnici je bilo nekoliko gužvi pred vratima Reala, koji je na kraju nekako ipak izvukao supervažnu pobjedu. Najbliže golu bila je Granada u samoj završnici, kada su u istom napadu Cortez i Aziez opasno zaprijetili. Kod prvog udarca istaknuo se sjajnom obranom Courtois, a kod drugog pokušaja Ramos je skinuo loptu s gol crte, piše HRT.

Do kraja La Lige Real dočekuje Villarreal i gostuje kod Leganesa. Barcelona pak dočekuje Osasunu, a u zadnjem kolu gostuje kod Alavesa. Ako u idućem kolu kod kuće pobijedi Villarreal, Real može slaviti naslov prvaka.