Reakcije nakon utakmice: Dalić: Previše se mučimo/ Perišić: Ako ne dadnemo više, idemo doma

Hrvatska je odigrala 1:1 protiv Češke u drugom kolu skupine na EURO-u.

Česi su poveli golom Patrika Schicka iz penala u 37. minuti. Izjednačio je Ivan Perišić u 47. minuti.

Ovaj rezultat daleko više odgovara Češkoj, koja je sa četiri boda nakon dva kola jako blizu prolasku u nokaut fazu.

Hrvatska pak nakon dvije utakmice ima samo jedan bod i u zadnjoj utakmici protiv Škotske u utorak mora pobijediti kako bi prošla skupinu, prenosi Index.hr.

Ovo su reakcije nakon utakmice:

Perišić: Ako se puno ne popravimo, idemo kući

Prvi je pred mikrofon i kameru HTV-a došao Ivan Perišić: Svi moramo dati više. Od Livakovića do zadnjeg igrača. U drugom dijelu smo dali gol, ali nije to-to. Svi igrači moraju dati 20-30 posto više, inače ćemo ići doma nakon grupne faze. Bit će teško u zadnjem kolu protiv Škotske, jer se igra pred njihovom publikom. Međutim, moramo doć k sebi, popričati i pripremiti se za Škotsku.

Modrić: Loše smo ušli u utakmicu, neorganizirano

Luka Modrić dobio je nagradu za igrača utakmice, ali nije slavio.

Ostaje gorak okus. Nadali smo se pobjedi, nažalost nismo došlo do nje. Loše smo ušli u utakmicu, neorganizirano. Vratili smo se u drugom dijelu, ali to nije bilo dovoljno. Sada moramo pobijediti u zadnjoj utakmici kako bi prošli dalje. Mislim da je to dobro, jer tako ćemo pokazati je li nam mjesto tamo, kazao je.

Dalić: Fali nam energije, puno se mučimo

Izbornik Dalić također je bio kritičan.

Bili smo spori i tromi na početku, loše smo igrali presing. Igrali smo ga suprotno od onog što smo dogovorili. Stiskali smo ih previše visoko, bezveze se trošili trkom do njihovog golmana.. Nismo bili kompaktni. U drugom dijelu smo bili bolji i na kraju je 1:1 zasluženo. Fali nam energije, puno se mučimo i trčimo pojedinačno, kazao je hrvatski izbornik.

Vlašić: Česi su mi izgledali agresivniji od nas, kao da su išli 200 na sat

Nikola Vlašić komentirao je utakmicu iz perspektive prvo rezerve, a zatim i igrača koji je ušao s klupe.

Prvo poluvrijeme je bilo loše, nismo bili na nivou. Gol smo dobili iz dvojbenog penala, ali bolje nismo ni zaslužili u prvom dijelu. U nastavku smo se digli, imali gol i prilike, ali imali su ih i oni. Česi su mi izgledali agresivniji od nas, kao da su išli 200 na sat. Svaka utakmica je teška, pa tako i ona koja nas čeka iduća, protiv Škotske. Moramo je pobijediti.

Lovren: Neke stvari ne štimaju

Dejan Lovren komentirao je penal koji je skrivio.

Ne znam kako sam drugačije mogao skočiti i držati ruke prilikom skoka nego onako kako sam napravio protiv Schicka. Osim toga, ja njega uopće nisam vidio. Uostalom, kako da skačem, kao svijeća, ruku uz tijelo? To je nemoguće. Što se tiče naše igre, neke stvari ne štimaju. Ne znam što se čekalo? Da oni odigraju svoje poluvrijeme? Nije svemu kraj, ima još jedna utakmica i ja vjerujem u ovu ekipu. Navijačima poručujem da ćemo protiv Škotske dati više od ovoga. Nemamo si što lagati. Mi smo u nekim situacijama poluaktivni, umjesto da ih stisnemo. U prvih deset minuta imali su ne znam koliko centaršuta. Ne znam zašto smo im to dopustili, kazao je Lovren.