Raptorsi se vratili: Toronto do druge domaće pobjede i poravnanja u seriji

Toronto Raptorsi poravnali su na 2-2 u seriji u finalu Istoka i produžili su seriju na barem još dvije utakmice. Ovaj put nije bio potreban ogroman učinak Kawhija Leonarda, pomogli su i ostali igrači.

Nije ovo bila još jedna utakmica u kojoj Kawhi Leonard mora ići preko 30 poena i 40 minuta, vidno umoran prućio je koliko je mogao, ali stigla je pomoć.

Klupa Raptorsa pojavila se u pravo vrijeme i pomogla je na putu do pobjede 120:102.

Serija je izjednačena i sve se vraća u Milwaukee na početak. Bucksi i dalje imaju prednost domaćeg parketa, ali sigurno im nije baš svejedno nakon što su imali glatkih 2-0, igrali sjajno i u doigravanju nakon fantastične regularne sezone, a onda u Kanadi ostali bez pobjede.

Očekivali su da će ovdje napraviti nešto više, ali nije išlo. Čak su u prvoj utakmici bili ravnopravniji kada glavni aduti Antetokounmpo i Middleton nisu odigrali dobro. U četvrtoj utakmici obojica su bili na visokoj razini, ali ostatak momčadi bio je daleko pod toga.

Leonard je ovaj put igrao nešto manje nego inače, nije se osjetila ozljeda koja mu stvara probleme, ali zato je bio vidno umoran. No Raptorsi su uspješno odradili posao, a on se osjeća i dalje dobro.

Dobro se osjećam, nastavit ću se boriti, imamo priliku upisati se u povijest, poručio je nakon utakmice.

Bucksi su bili bolji samo u prvoj dionici nakon čega je sve otišlo na stranu Raptorsa. Zaigrali su bolje, preuzeli vodstvo i nisu dopustili kompliciranje dvoboja.

Serijom 13:0 s kraja prve i početkom druge dionice pobjegli su na 41:31 i Bucksi su uporno pokušavali uhvatiti priključak. Do odlaska na poluvrijeme nisu se uspjeli približiti na manje od četiri poena zaostatka, a u drugom dijelu uglavnom su bili u dvoznamenkastom zaostatku.

Kada su u završnici zadnje dionice Raptorsi pobjegli na 16 razlike i bez problema održavali prednost početkom zadnje četvrtine, postalo je jasno i Bucksima da ovdje neće ništa izvući. Završilo je 120:102, glatko i uvjerljivo, piše Sportnet.hr.

Kyle Lowry ubacio je 25 poena uz šest asistencija i pet skokova, Leonard je dodao 19 poena i sedam skokova, a Serge Ibaka 17 poena i 13 skokova.

Kod Bucksa Khris Middleton ubacio je 30 poena uz sedam asistencija i šest skokova, a Giannis Antetokounmpo 25 poena uz deset skokova i pet dodavanja.