Rangers i Eintracht u finalu Europske lige

Nogometaši Eintracht Frankfurta i Rangersa izborili su plasman u finale Europske lige koje će se igrati 18. svibnja na stadionu Ramon Sanchez Pizjuan u Sevilli.

Rangers je na Ibroxu pobijedio RB Leipzig sa 3-1 nadoknadivši poraz 0-1 iz prve utakmice, dok je Eintracht u Frankfurtu porazio West Ham sa 1-0 potvrdivši tako londonsku pobjedu od 2-1.

Škotskom velikanu to će biti peto europsko finale u povijesti, prvo nakon 2008. godine, a do sada je osvojio samo Kup kupova 1972. godine. S druge strane Eintracht je izborio europsko finale nakon 42 godine čekanja. Posljednji put do finala su dogurali 1980. godine u Kupu UEFA kad su na koncu i slavili. Igrali su i finale Kupa prvaka 1960. izgubivši od Real Madrida sa 3-7.

Golove za Rangers zabili su James Tavernier (19.), Glen Kamara (24.) i John Lundstram (81.), dok je pogodak za goste zabio Christopher Nkunku (70.). Borna Barišić je odigrao cijeli susret za Rangers, baš kao i Joško Gvardiol za goste, javlja Hina.

Za Rangers je ovo bila već 18. europska utakmica ove sezone. Svoj put su započeli u 3. pretkolu Lige prvaka izgubivši od Malmoa, a potom su u play-offu Europske lige slavili protiv armenskog Alaškerta.

Zanimljivo, Leipzig je ove sezone zabio gol u svakoj od 12 europskih utakmica, postigao ga je i u Glasgowu, ali ovoga puta nije bilo dovoljno za prvo finale u povijesti kluba.

Škoti će u finalu igrati protiv Eintrachta koji je u obje utakmice bio bolji od West Hama. Nakon 2-1 u Londonu, njemački sastav je u Frankfurtu slavio sa 1-0. Pogodak odluke zabio je Rafael Borre u 26. minuti. Za Eintracht je od 76. minute zaigrao Kristijan Jakić, dok Nikola Vlašić nije igrao za goste.

Eintracht je do finala stigao bez poraza upisavši sedam pobjeda i pet remija. Njemački sastav je prije tri godine u polufinalu ispao od Chelsea, no sada je uzvratio drugom londonskom klubu.