Rakitić: Dinamo je bio fantastičan ; Kopić: Sevillin penal je bio dosta upitan

Odigrali smo zanimljivu utakmicu, ali smo zasluženo pobijedili, rekao je veznjak Seville Ivan Rakitić nakon što je španjolski sastav pobijedio Dinamo s 3-1 u prvom susretu play-offa Europske lige.

Bivši hrvatski reprezentativac je bio strijelac prvog gola za domaći sastav iz jedanaesterca u 13. minuti.

Bilo je čudno vidjeti Livakovića na golu, kazao je Rakitić sa smiješkom.

Sretni smo i ponosni, ostvarili smo pobjedu protiv fantastičnog Dinama. Nije bilo lagano, odigrali smo interesantnu utakmicu i zasluženo pobijedili, dodao je.

Nakon Rakitićevog pogotka za vodstvo, izjednačio je Mislav Oršić u 41. minuti. Međutim, domaćin je do kraja poluvremena okrenuo rezultat s dva gola. Lucas Ocampos je u 44. zabio za 2-1, a dvije minute kasnije Anthony Martial je pogodio za 3-1.

Bilo je važno da smo brzo reagirali nakon Oršićevog gola. U drugom dijelu smo kontrolirali rezultat. Ovo je dobar rezultat, ali otvoren. Znamo koliko je bitna Europa, moraš uvijek biti na najvišem nivou.

Sevilla svladala Dinamo, sukob policije i BBB

Uzvratni susret je idućeg četvrtka na stadionu Maksimir.

Želimo se dobro pripremiti za utakmicu u Zagrebu i nadam se da ćemo proći, zaključio je Rakitić.

Trener Dinama Željko Kopić nije previše očajavao poslije poraza.

Mislim da smo dobro ušli u utakmicu, napravili smo sve da što više uzmemo posjed, da ne dozvolimo Sevilli da kontrolira utakmicu. Taj penal je po meni dosta upitan, oni su zabili gol, mi smo nastavili igrati, vratili se preko gola Oršića, ali ta dva gola su nas poremetila i rezultatski i energiju koju smo imali, izjavio je Kopić za Arenu Sport.

Imali smo neke situacije u drugom poluvremenu, poslije toga je Sevilla preuzela kontrolu utakmice. Malo je nedostajalo, ali to je nogomet. Imamo u nedjelju prvenstvenu utakmicu i nakon toga pripremiti uzvrat u Zagrebu, kazao je Kopić.

Trener Dinama objasnio je zbog čega nije nastupio Luka Ivanušec:

Ivanušec vuče tu ozljedu još od zadnje utakmice, napravili smo sve, ali nakon treninga dan uoči utakmice je otpao pa smo morali mijenjati, staviti neke drugačije zahtjeve pred ekipu.

Svoj komentar dao je i strijelac jedinog pogotka za Modre.

Mislav Oršić

Ne znam što bih rekao još ovako vruće glave. Znali smo da su oni bolji od nas, hajdemo tako reći, da su oni favoriti i da ćemo se morati malo više braniti. Na početku smo dobili taj gol iz penala i stvarno bilo je teško u nekim trenucima. Onda smo se pred kraj poluvremena gotovo iz ničega vratili i pomislio sam “samo da izdržimo do poluvremena”, da bi mogli onda nešto u drugom poluvremenu uz dobru obranu napraviti nešto pozitivno. Nažalost, nismo uspjeli, dobili smo dva gola i onda je poslije drugo poluvrijeme bilo stvarno teško, rekao je Oršić.

Nismo se povukli, jako je teško igrati 90 minuta da se braniš na svojoj polovici tako da smo uvijek pokušavali nešto, ali danas nije bilo dovoljno dobro, dodao je.