Radnik u zadnjoj minuti do punoga plijena protiv Sarajeva

Odigrana je prva od dvije utakmice današnjeg premijerligaškog programa, a u Bijeljini su snage odmjerili Radnik i Sarajevo. Domaćin je na kraju slavio 2:1 i stigao do prvih bodova u novoj sezoni.

Momčad Mladena Žižovića bolje je ušla u utakmicu i prvu veliku priliku imala u 6. minuti kada je Hadžić šutirao pored gostujućeg gola. I Glišić je u 15. minuti bio sam ispred Pavlovića, ali je vratar Sarajeva zaustavio njegov pokušaj, međutim bolja igra domaćinu ipak se isplatila u 27. minuti kada Nedim Mekić postiže prekrasan gol s nekih 25 metara.

Radnik je i u nastavku dvoboja imao prvu ozbiljniju priliku, ali je Glišić u 53. minuti gađao malo pokraj vratnice. Izjednačenje je stiglo u 68. minuti kada Šišić pronalazi Harisa Handžića, a povratnik u redove “bordo” momčadi zabija za 1:1.

Nakon toga Sarajevo preuzima konce igre u svoje ruke stvarajući prilike, ali ne i zabijanjem novih golova. Handžić je tako u 72. minuti bio sam ispred Lučića, ali se spetljao da bi vratar u 83. minuti zaustavio Šišićev pokušaj sa svega dva metra udaljenosti. Lučić je u 85. minuti skinuo zicer i Velkoskom, te se prometnuo u junaka domaćih, a onda u 90. minuti Đelmić na proigravanje Bradonjića postiže gol za Radnik i postavlja konačnih 2:1 tako da domaći premijerligaš bilježi veliku pobjedu i stiže do prvih bodova u novoj sezoni.

Prvo kolo nove sezone biti će kompletirano večerašnjim dvobojem Širokoga Brijega i Tuzla Citya (20.30).