Radnik se poigrao s “Lavovima” usred Gabele

Radnik je u utakmici 16. kola Premijerlige BiH svladao GOŠK-a u Gabeli s 1:0 i stigao do novih jako značajnih bodova u njihovoj borbi za Ligu za prvaka.

Na početku utakmice nije bilo velikih šansi. Teren u Gabeli je bio težak zbog padavina, no gosti su došli u prednost u 24. minuti kada je glavom pogodio stoper Šerbečić.

Arnautović je pokušao u 33. minuti, ali njegov loš udarac otišao je pored gola. Domaći su u prvom poluvremenu teško dolazili do prilike, pa do odlaska na domor nije bilo promjene rezultata.

U nastavku utakmice GOŠK je imao nešto više od igre, međutim igra domaćih bila je bezidejna. Arnautović je pokušao u 52. minuti, ali obranio je Kozić. Okić je bio sam ispred gola GOŠK-a u 61. minuti iskusa sa lijeve strane, ali je šutirao ravno u Kozića.

U prilici je bio i Šerbečić u 80. minuti, ali i dalje nije bilo promjene rezultata. U sudačkoj nadoknadi viđena je velika šansa za goste, ali na kraju je Okić veoma loše dodao do Beširovića, koji je šutirao preko gola, a zatim je Kozić sjajno obranio Stojanoviću i ostalo je 0:1.

Dakle, s obzirom na viđeno, GOŠK je čak dobro i prošao, jer su gosti zaslužili pobjedu od barem tri gola razlike.

GABELA – Stadion: Perica Pero Pavlović (Gabela). Gledatelja: 100. Sudac: Ermin Sivac (Zenica). Utakmica 16. kola PL BiH: GOŠK – Radnik 0:1 (0:1). Strijelac: 0:1 Šerbečić (24). Žuti kartoni: /.

NK GOŠK: Kozić, Čolić, Radeljić, Ereiz, Odak, Raguž, Ramić, Deak, Vego, Kobiljar, Sušić.

FK RADNIK: Lučić, Radović, Arnautović, Beširević, Vasić, Janković, Glišić, Hodžurda, Đurić, Okić, Šerbečić.