PSV-u se ovaj put nije dogodio Osijek: U ludoj utakmici stigli na korak do Lige prvaka

U prvim trima utakmicama play-offa Lige prvaka jedini je do pobjede došao PSV, koji je kao gost svladao BATE Borisov s 3:2 i time napravio veliki korak prema plasmanu u najjače klupsko natjecanje svijeta, godinu dana nakon što ga je senzacionalno iz Europe eliminirao Osijek.

U gostima kod bjeloruskog prvaka Nizozemci su loše otvorili dvoboj. Preko Tuominena je BATE Borisov poveo u devetoj da bi Pereiro u 35. i Lozano u 61. izveli preokret.

Legendarni Aliaksandr Hleb u igru je ušao u 64. minuti i u 88. je donio izjednačenje domaćem sastavu, ali samo minutu kasnije PSV preko Malena stiže do supervažne pobjede.

Crvena zvezda i Red Bull Salzburg u Beogradu su odigrali 0:0 pred praznim tribinama Marakane zbog kazne koju je UEFA odrezala srpskom prvaku.

U dijelu ždrijeba za neprvake snage su u prvoj utakmici odmjerili Benfica i PAOK, a završilo je 1:1 čime su, dakako, zadovoljniji gosti, piše Gol.hr.

Pizzi je iz penala u 45. minuti donio prednost Portugalcima, ali izuzetno bitan pogodak u 76. minuti za grčki sastav postigao je Warka.