PSG slavio u najvećem francuskom derbiju i ostao bez Neymara

U najvećem derbiju francuskog nogometnog prvenstva vodeći PSG je na svom Parku prinčeva uvjerljivo svladao Marseille 3:0…

Parižani su poveli već u 10. minuti odličnim potezom Mbappea, drugi gol stigao je nakon nespretne reakcije braniča gostiju Rolanda u 28. minuti koji je skrenuo loptu u vlastitu mrežu, da bi konačni rezultat postavio Cavani u 55. minuti.

No, pobjeda ima i onu tamniju stranu. U 82. minuti ozlijedio se Neymar!

Poslije jednog duela s gostujućim veznjakom Sarrom čini se kako je Brazilac ozlijedio zglob. I to teže… Na nosilima je iznesen s travnjaka, a prve procjene govore kako bi ga ta ozljeda mogla izbaciti i iz postave za uzvratnu utakmicu osmine finala Lige prvaka protiv Real Madrida koja je na rasporedu 6. ožujka.

Deset dana za oporavak čini se stvarno prekratkim razdobljem…

Vodeći PSG sada ima 71 bod, 16 više od branitelja naslova Monaca koji se nalazi na drugom mjestu, a 16 više od trećeg Marseillea.

Ranije u nedjelju su u Rhônealpin derbiju Lyon i St. Etienne odigrali 1:1, a gosti su do izjednačenja došli u 90. minuti. Lyon je vodio od 19. minute nakon majstorskog poteza Mariana Diaza. I kad se je činilo da će upisati pobjedu, branič St. Etiennea Mathie Debuchy je u 90. minuti zabio za konačnih 1:1.

Prethodno su Bordeaux i Nica odigrali 0:0.