Prvi poraz Zrinjskog – Radnik slavio u nehumanim uvjetima!

Nogometaši Radnika pobijedili su Zrinjski s 2:1 u derbiju 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine i na taj način izbili na vrh poretka sa 7 prikupljenih bodova u tri uvodna nastupa.

Utakmica u Bijeljini igrala se u nehumanim uvjetima. Temperatura zraka je iznosila 39 stupnjeva i zaista su igrači pred sobom imali težak izazov.

Ipak, i pored toga, oba tima dosta dobro ulaze u utakmicu. Radnik već u prvoj minuti prijeti preko Okića, ali je Pirić sigurno obranio, da bi domaći tim do 15. minute imao još dva pokušaja koji nisu previše zabrinuli obranu “Plemića”, javlja SportSport.ba.

Nakon bolje igre domaćeg tima na otvaranju, Zrinjski je potom uspio da se oslobodi pritiska, a prvi pokušaj prema golu Radnika imao je Todorović. Šutirao je s distance, ali njegov udarac odlazi pored gola. Potom je uslijedio period mirne igre. Nije se previše toga dešavalo na stadionu u Bijeljini, da bi u 45. minuti domaći tim uspio povesti. Nakon duge lopte iz obrane, Đurić sjajno skače i upošljava Srećkovića. Ovaj izlazi sam pred vratara gostiju Pirića i sa osam metara ga matira za vodstvo domaćeg tima od 1:0 nakon prvih 45 minuta.

Zrinjski je bolje ušao u nastavak utakmice. Krenuli su gosti po izjednačenje, a u 59. minuti su do njega i došli. Golu je prethodio sjajan slobodnjak Stojkića i obrana Lučića, a nakon kornera kojeg je izveo Filipović, Hrvoje Barišić se najbolje snalazi pred golom i pogađa za izjednačenje rezultata na 1:1.

Susret se potom ponovo umirio, da bi “Plemići” imali dvije dobre šanse za pobjedu u ovom dvoboju, ali je zato Radnik svoju šansu iskoristio. Dosuđen je kazneni udarac u 85. minuti, Glišić je precizan za pobjedu Radnika i veliko slavlje domaćih igrača i navijača.