Prva liga FBiH: Širokobriježani uljepšali Uskrs Čapljincima

Kompletno 19. kolo Prve lige FBiH igrano je u subotu zbog blagdana Uskrsa, a u odigranim utakmicama bilo je nekoliko itekako zanimljivih i iznenađujućih rezultata.

Primjerice, vodeća Zvijezda je u uvodnih 25 minuta susreta sa Slavenom povela 2:0 (Cvijanović, Huseinspahić), međutim gosti iz Živinica u nastavku susreta postižu dva gola preko Mujagića i stižu do neodlučenih 2:2.

Usprkos ovom kiksu Zvijezda je pred Olimpikom povećala prednost na tri boda s obzirom da su “Vukovi” poraženi kod Sloge u Siminom Hanu. Domaćin je golovima Milakovića u 19. i 58. minuti slavio pobjedu od 2:1. Za goste je taj jedini zgoditak postigao Vukomanović u 76. minuti.

Uspješni domaćini bili su hercegovački prvoligaši Velež i Čapljina, ali ne i Igman koji je u Konjicu poražen od Bratstva iz Gračanice s 3:1. Jedini gol za domaće zabio je Džafić, dok su za goste pogađali Čakar, Ćosić i autogolom Konjhodžić.

Velež je slavio s minimalnih 1:0 protiv neugodne momčadi Orašja, a taj jedini pogodak za “Rođene” postigao je pričuvni igrač Salko Mujanović u 75. minuti.

Čapljinci su sa 2:0 porazili TOŠK-a, a mrežu gostiju iz Tešnja pogađali su čapljinski Širokobriježani – Karačić i Buhač.

Uspješan domaćin bila je i Iskra pobijedivši Bosnu iz Visokoga 3:1 (Stepančev, Seferović, Ivković / Pidro), Metalleghe BSI i Jedinstvo su igrali neodlučenih 1:1 (Hota / Vučić), dok je Travnik u Kaknju svladao domaćega Rudara s 1:0 golom Rastoke u 60. minuti.

Rezultati 19. kola:
Čapljina – TOŠK 2:0, Velež – Orašje 1:0, Zvijezda – Slaven 2:2, Metalleghe BSI – Jedinstvo 1:1, Igman – Bratstvo 1:3, Rudar – Travnik 0:1, Iskra – Bosna 3:1, Sloga – Olimpik 2:1.