Preokret Shakhtara protiv Rome, De Gea spasio “Crvene vragove”

Odigrane su i dvije posljednje utakmice osmine završnice Lige prvaka, no za razliku od prethodnih ova večer i nije bila baš tako učinkovita budući su viđena svega tri zgoditka.

Štoviše, na Ramon Sanchez Pizjuanu u Sevilli nisu ni viđeni u ogledu istoimenog domaćina i Manchester Uniteda, iako su po prikazanom domaćini zaslužili pobjedu. Tijekom večerašnjih 90 minuta uputili su čak 25 udaraca, od toga 8 u okvir gola, međutim briljantni David De Gea bio je nesavladiv.

U sudaru Shakhtara i Rome viđen je preokret budući da su gosti vodili na poluvremenu, a na kraju izgubili sa 2:1.

Prvi je prijetio Edin Džeko, no njegovi pokušaji u 7. i 20. minuti nisu završili u golu. Džeko se tako nije upisao među strijelce, ali jeste u asistente pošto je u 41. minuti izvrsno uposlio Turčina Undera za vodstvo “Vučice” od 1:0.

Domaćin je u 52. minuti ipak izjednačio preko Facunda Ferreyre da bi u 71. minuti Fred iz slobodnjaka zabio prekrasan pogodak za potpun preokret i slavlje domaćih od 2:1.