Premijer liga BiH: Sigurne domaće pobjede Čelika, Krupe i Radnika

U subotu su odigrane prve tri utakmice šestog kola nogometne Premijer lige BiH. Čelik je ušao u seriju pozitivnih rezultata novom pobjedom, ovaj put protiv Zvijezde 09. Krupa je sigurno svladala GOŠK-a, a Radnik Mladost iz Doboj-Kaknja.

Nogometaši zeničkog Čelika bili su sigurni u 6. kolu Premijer lige BiH u kojem su ostvarili treću pobjedu. Zeničani su porazili Zvijezdu 09 iz Etno sela “Stanišić” rezultatom od 2:0, pogocima Okića iz 16. minute i Livaje iz 60. minute.

Crno-crveni su tako skupili 10 bodova, pa se može reći da im je ovo najbolji start u prvenstvu u posljednjih nekoliko sezona, ako se ne računa onaj visoki poraz od Širokog Brijega.

Krupa je na svom domaćem terenu bila uvjerljiva protiv GOŠK-a svladavši ga rezultatom 3:0. Gabeljani nisu pružili značajan otpor domaćinu tijekom utakmice, iako su stvorili par obećavajućih situacija pred njihovim vratima.

Strijelci za Krupu bili su: najbolji strijelac lige Elvir Koljić u 4, minuti, Ivan Crnov u 59. te Slobodan Milanović u 69. minuti.

Mladost iz Doboj-Kaknja nakon poraza od Širokog Brijega i promjene trenera, odlično je otvorila susret u Bjeljini pogotkom Petra Boje u 7. minuti. Ipak u nastavku utakmice Radnik je bio bolja ekipa te je pogocima Hadžića (30′), Glišića (44’/11m), Đurića (50’/11m) preokrenuo rezultat na 3:1.

Radnik je skupio 10 bodova te je jedini ostao neporažen uz vodeći Široki Brijeg, dok Mladost s druge strane i dalje boravi na posljednjem mjestu sa samo dva boda.