Pregovori u ŽZH: Vlada ponudila liječnicima rast satnice i Kolektivni ugovor

U cilju postizanja dogovora oko sklapanja novog Kolektivnog ugovora, Vlada Županije Zapadnohercegovačke i Strukovni sindikat doktora medicine i stomatologije u ŽZH održali su niz sastanaka na kojima se pregovaralo o poboljšanju materijalnog statusa liječnika i stomatologa, priopćeno je u srijedu iz Vlade ŽZH.

Uvažavajući zahtjeve Sindikata, ali i realne proračunske mogućnosti, Vlada je uputila dvije ponude Strukovnom sindikatu doktora medicine i stomatologije u Županiji Zapadnohercegovačkoj za sklapanje Kolektivnog ugovora iz djelatnosti doktora medicine i stomatologije u Županiji Zapadnohercegovačkoj, koje se odnose na povećanje satnice i vremensko trajanje Kolektivnog ugovora.

S tim u vezi, Vlada je uputila dvije opcije ponude, i to:

  • Povećanje satnice od 1. 3. 2026. godine za 25 % i povećanje satnice za dodatnih 8 % od 1. 1. 2027. godine i sklapanje Kolektivnog ugovora na 18 mjeseci, ili
  • Povećanje satnice od 1. 3. 2026. godine za 27 % i sklapanje Kolektivnog ugovora na 12 mjeseci.

U sklopu ponude nudi se uvrštavanje odredbe u novi Kolektivni ugovor da pregovori za sklapanje novoga Kolektivnog ugovora moraju započeti tri mjeseca prije isteka važećeg Kolektivnog ugovora.

Vjerujemo kako će vodstvo i članstvo Sindikata prepoznati iskrene namjere Vlade te da će kroz dijalog i odabir jedne od ponuđenih opcija ubrzo doći do potpisivanja Kolektivnog ugovora na obostrano zadovoljstvo, objavili su u srijedu iz Vlade ŽZH.

Podsjetimo, nezadovoljni svojim položajem, liječnici iz ŽZH ovih dana su najavili mogućnost masovnih otkaza nakon neuspješnih pregovora o novom kolektivnom ugovoru s Vladom ŽZH.

Sindikat odbio ponudu Vlade ŽZH: 61 liječnik spreman na otkaz

Analiza stanja u ŽZH: Gospodarski moćna županija, a zdravstvo bliže Nikaragvi nego EU

(www.jabuka.tv)





48 komentara

  • Ionako ne rade nista s vezom su tu ali dobro kome moze moze ..lijecnici mogu li izgubiti licencu u ovoj našoj drzavi ili i tu su zastiticeni ,sestre s kupljenim diplomama i neljubazne osobine .. zalosno ali eto tako je kako je …uciteljice ,nastavnice isto veze veze ali sta je tu je

  • Prosvjetni sindikat je potkupljen pogotovo osnovne škole ništa ne traže. Sva će prava izgubiti zbog potkupljenog i izgubljenog vodstva.

  • Premjer im rekao da dadnu otkaz, ako su nezadovoljni.
    Isto kao sto je prosvjeti, da im je puno i to sto primaju.
    E pa…

  • Trebaju imati pristojnu placu ako ce raditi kako treba ali oni su samo portiri za otpremit na cum u Mostar.Malo se porezi ajde na cum.Nedaj boze nesto ozbiljnije ali oni vecinom rade privatno pa tako da oni imaju pristojna primanja.Hitnoj po meni jedino treba povcati placu vozacima i sestrama.

  • Jos uvedite da se ovdje rade neki nalazi.Zasto za štitnu i jos dosta drugih nalaza šalju u Mostar i onda to plaćamo.

    • Odlično,
      Treba komentirati nakon nažalost ne dobiju povišicu i ne budu radili
      Tada će vam vrijediti više od nalaza i uputnice, sjetit ćete se vi svojih potreba

  • Neljubazno i nestrucno m.osoblje u Sirokom D.zdravlja.Posrbno na sslteru obitelj.medicine.Hitna lkmic je prica za sebe zato odmah na CUM .Dili primaju svakoga i ljubazni su.U Sirokom nema dezurnog i terenskog doktora u Hitnoj…crkni dok dodju.Ljekarne vikendom🫣🫣🫢

  • Doktorima podrška zaslužujete vece plaće sigurno,ali isto tako i medicinske sestre.
    Ne dajte da vas Pejic napuhanko ponižava u talu s Predragom.Dosta ih je vise i Bogu i čoviku.

  • Zavrsi u Mostaru medicinu i trazi vecu placu.. svi znaju kako se upada i polazu ispiti na medicinu u Mostaru.. samo koverta radi!

  • Šta znači Hipokratova prisega /zakletva?Pitajte dr A Hebranga kako je on radio u teškim vrijemenima i kolika je plaća ,Bolesniku je teško vrijeme ,dok ga god boli.A šta savjest nalaže ?

  • Dom Zdravlja u Širokom je davno trebalo diskocirati, Gdije su parking prostori ,radnici se parkiranu bolesnici i pratnja okolo kole zuje a još se dograđuje ,kad tad netko će ga morati izmjestiti na pogodnu lokaciju van gradskog stedišta , poz

Komentiraj: