Pred “Skautima” u velikom derbiju Premijerlige BiH pao i Borac

Rukometaši Izviđača CO pobijedili su Borac m:tel 23:21 u derbiju 7. kola Prvenstva BiH i ujedno prvog dijela sezone u Premijer ligi BiH.

Dvoboj dva glavna konkurenta za naslov prvaka pripao je domaćinu, momčadi Izviđača koja je slavila rezultatom 23:21 i zadržala maksimalan učinak – sedam pobjeda u isto toliko utakmica.

Borac je doživio prvi poraz ove sezone, međutim, nije pretrpio uvjerljiv poraz, pa će u borbi za bolji međusobni skor u drugom dijelu sezone morati nadoknaditi dva gola razlike, ukoliko bi naravno međusobni skor uopće mogao odlučivati o prvaku.

Prednost Izviđača, koji nije na svom terenu tri godine u domaćim natjecanjima izgubio, na poluvremenu je iznosila 13:9, iako je ona polovinom prvog dijela utakmice iznosila tek jedan gol razlike.

„Skauti“ su u završnici ipak stigli do lijepe prednosti od četiri gola, ali ona se prepolovila u nastavku i Borac je cijelo vrijeme bio na „minus dva“. U zadnjoj minuti je Unčanin smanjio na minimalnih 22:21 nakon čega je Silvijo Ivandija zvao minutu odmora nakon koje su Ljubušaci izveli odličan napad, a isti Vasilije Kaluđerović realizirao za konačnih 23:21.

Izviđač je na kraju slavio sa dva dva gola i lider je na ljestvici ispred Borca i Vogošće koji imaju po pet pobjeda i poraz.

David Mandić je sa 8 zgoditaka predvodio strijelce Izviđača, dok su vratari Kvesić i Budalić zajednički prikupili 15 obrana. U momčadi Borca prvo ime susreta bili su Srđan Mijatović sa šest i Dejan Unčanin s pet pogodaka. Vratar Ljubišić skupio je 10 obrana.

U sljedećem 8. kolu rukometaši Izviđač Central osiguranja gostuju na „vrućem terenu“ u Maglaju gdje će odmjeriti snage s rukometašima istoimenog kluba.

LJUBUŠKI – Gradska športska dvorana. Gledatelja 2000. Suci: Nedim Lipa i Maid Katanić (Sarajevo). Nadzornik: Arijana Vojić (Bihać). Utakmica 7. kola PL BiH: Izviđač CO – Borac m:tel 23:21 (13:9)

RK IZVIĐAČ CO: Kvesić (9 obrana, 1 sedmerac), Budalić (6 obrane), Miličević 1, Mandić 8/2, Marković, Čutura 2, Leković 2, Jarak, Bubalo 1, Kaluđerović 2, Grbavac 2, Vukić 3, M. Pavlak 2, A. Pavlak, Rodin, Jozinović. Trener: Silvijo Ivandija.

RK BORAC M:TEL: Beširević, Ljubišić (10 obrana, 1 sedmerac), Stošljević 1, Đurđević, Hercegovac, Daničić 4, Mijatović 6, Bubić, Subotić, Nježić, Lukić, Ćelić 3, Šešić, Ćeranić 2, Unčanin 5, Jovanović. Trener: Bojan Unčanin.

Isključenja: Izviđač 6 minuta, Borac m:tel 6 minuta.
Sedmerci: Izviđač 3/2, Borac m:tel 3/2.