Poznati svi sudionici Lige prvaka: Prvaci Azerbajdžana i Cipra u elitnom društvu

Poznato je i posljednjih pet sudionika Lige prvaka a to su Liverpool, Qarabag, Sporting, Apoel i CSKA iz Moskve.

Nogometaši Hoffenheima nisu izveli čudo na Anfieldu, momčad Liverpoola potvrdila je prednost iz prvog susreta protiv njemačkog predstavnika i slavila i u uzvratu. Od prve minute momčad Jürgena Kloppa preuzela je inicijativu na travnjaku i posve izdominirala Hoffenheim, koji se nije niti snašao, a već je gubio velikih 3:0.

Hoffenheim nije bio niti sjena one momčadi koja je u prvom susretu u dobrom dijelu utakmice držala Liverpool na konopcima. Za razliku od vratara Hoffenheima, obrambeni red je posve zakazao. Igrači Liverpoola ušetavali su im se iza leđa kako su htjeli i već nakon 20 minuta igre potvrdili Ligu prvaka. U desetoj Sadio Mane petom proigrava Emrea Cana, koji uz pomoć Hoffenheimovog kapetana Vogta zabija za 1:0.

Osam minuta kasnije Liverpool je imao 2:0. Wijnaldumov udarac odsjeo je na vratnici, ali lopta se odbija točno do Salaha, koji je lagano posprema u mrežu. Samo 143 sekunde trebale su Liverpoolu i za treći pogodak. Školski su akciju izveli domaći nogometaši, završnica je pripala Canu, na dodavanje Firmina. Can je prvi put u karijeri u jednoj utakmici postigao dva pogotka.

Nagelsmann je shvatio da mu se sprema katastrofa pa je brzo povukao prvi potez. Izvukao je Nordtveita u 24. minuti i ubacio još jednog napadača, Utha. I pogodio, jer samo četiri minute kasnije Uth na dodavanje Wagnera zabija za 3:1.

Prštale su prilike na obje strane, iako je većinu kreirao napad Liverpoola. Baumann je svoj posao odrađivao besprijekorno, ali je ipak u 63. minuti i četvrti put kapitulirao. Henderson je ukrao loptu neopreznim igračima Hoffenheima, a zatim nesebično produžio do Firmina koji uz asistenciju upisuje i pogodak. Za konačnih 4:2 zabio je Wagner glavom nakon lijepe akcije Andreja Kramarića, koji je odigrao solidnu partiju. Dobar je i s druge strane bio Dejan Lovren, obojica su Hrvata odigrala svih 90 minuta, navodi Sportnet.hr.

Azerbajdžanski Qarabag zahvaljujući postignutom pogotku u gostima plasirao se u skupine Lige prvaka. Nakon 1:0 na svom travnjaku Qarabag je u gostima kod Kobenhavna izgubio 2:1 i osigurao nastup u Ligi prvaka.

U poprilično čvrstoj i prilikama siromašnoj utakmici poveli su domaćini u samoj završnici prvog dijela. Na ubačaj je loše istrčao vratar Qarabaga Šehić, Santander dovodi domaći sastav u vodstvo. Dobro posloženi Azerbajdžanci dolaze do Lige prvaka vrijednog pogotka u nastavku. U 63. minuti Agolli je poslužio Ndlovua, koji u padu zabija za 1:1. Brzo je Pavlović na krasan ubačaj Ankersena vratio momčad iz Kopenhagena u vodstvo, ali domaći nisu uspjeli doći do trećeg pogotka.

Prednost iz prve utakmice potvrdio je i ciparski APOEL protiv praške Slavije. Podsjetimo, Ciprani su u prvoj utakmici na svom travnjaku izborili pobjedu 2:0, u Pragu je njihova obrana idržala svih 90 minuta iako se mora priznati kako nakon početnog pritiska Česi nisu posebno ugrozili gostujuća vrata, a i kad jesu vratar Waterman bio je na visini zadatka.

Moskovski CSKA potvrdio je razliku u kvaliteti protiv švicarskog Young Boysa. Nakon pobjede 1:0 u Švicarskoj Moskovljani su i kod kuće upisali pobjedu u vrlo otvorenoj utakmici u kojoj je ruska momčad ipak pokazala više.

CSKA je, kao i Kobenhavn, do vodstva došao u posljednjim trenucima prvog dijela, kada je lijepu akciju na dodavanje Fernandesa vrataru kroz noge završio Šennikov. Pobjedu i prolaz u Ligu prvaka potvrdio je u nastavku Džagojev na dodavanje Vitinha.

Nakon mršavih 0:0 u prvoj utakmici u Portugalu lisabonski Sporting je u gostima posve nadigrao rumunjski FCSB i s 5:1 prošao dalje. Poveli su Portugalci pogotkom Doumbije, ali vraća se bivša Steaua već sedam minuta kasnije, zabio je Maranhao.

U nastavku je Sporting ipak slomio otpor Rumunja, zabili su Acuna, Martins, Dost i Battaglia za ogromnih 5:1.