Poznate sve skupine i raspored utakmica na Europskom prvenstvu | Jabuka.tv

Poznate sve skupine i raspored utakmica na Europskom prvenstvu

Slovačka, Škotska, Mađarska i Sjeverna Makedonija posljednje su četiri reprezentacije koje su izborile plasman na Europsko nogometno prvenstvo koje će se održati od 11. lipnja do 11. srpnja iduće godine.

Sada su poznate i sve skupine Europskog prvenstva koje se trebalo održati ovoga ljeta, ali je zbog pandemije prebačeno na 2021. godinu.

EURO bi se trebao održati u 12 država i 12 gradova (London/Engleska, Munchen/Njemačka, Rim/Italija, St Peterburg/Rusija, Amesterdam/Nizozemska, Kopenhagen/Danska, Dublin/Irska, Glasgow/Škotska, Bilbao/Španjolska, Baku/Azerbajdžan, Budimpešta/Mađarska, Bukurešt/Rumunjska), a ako neće biti novih odgoda i promjena, EP će početi 11. lipnja utakmicom Italije i Turske u Rimu, javlja HRT.

Skupina A (Rim i Baku): Italija, Švicarska, Turska, Wales
Skupina B (Kopenhagen i Sankt Peterburg): Belgija, Rusija, Danska, Finska
Skupina C (Amsterdam i Bukurešt): Ukrajina, Nizozemska, Austrija, Sjeverna Makedonija
Skupina D (London i Glasgow): Engleska, Hrvatska, Češka, Škotska
Skupina E (Bilbao i Dublin): Španjolska, Poljska, Švedska, Slovačka
Skupina F (München i Budimpešta): Njemačka, Francuska, Portugal, Mađarska

Raspored utakmica europskog nogometnog prvenstva koje će se održati od 11. lipnja do 11. srpnja 2021. godine.

Skupina A: (Italija, Švicarska, Turska, Wales)

1. kolo – 11. lipnja (Rim)
21:00 Turska – Italija
1. kolo – 12. lipnja (Baku)
15:00 Wales – Švicarska
2. kolo – 16. lipnja:
18:00 Turska – Wales (Baku)
21:00 Italija – Švicarska (Rim)
3. kolo – 20. lipnja:
18:00 Švicarska – Turska (Baku)
18:00 Italija – Wales (Rim)

SKUPINA B (Belgija, Rusija, Danska, Finska)

1. kolo – 12. lipnja:
18:00 Danska – Finska (Kopenhagen)
21:00 Belgija – Rusija (St Petersburg)
2. kolo – 16. lipnja:
15:00 Finska – Rusija (St Petersburg)
2. kolo – 17. lipnja:
18:00 Danska – Belgija (Kopenhagen)
3. kolo – 21. lipnja:
21:00 Rusija – Danska (Kopenhagen)
21:00 Finska – Belgija (St Petersburg)

SKUPINA C (Ukrajina, Nizozemska, Austrija, Sjeverna Makedonija)

1. kolo – 13. lipnja:
18:00 Austrija – S. Makedonija (Bukurešt)
21:00 Nizozemska – Ukrajina (Amsterdam)
2. kolo – 17. lipnja:
15:00 Ukrajina – S. Makedonija (Bukurešt)
21:00 Nizozemska – Austrija (Amsterdam)
3. kolo – 21. lipnja:
18:00 S. Makedonija – Nizozemska (Amsterdam)
18:00 Ukrajina – Austrija (Bukurešt)

SKUPINA D (Engleska, Hrvatska, Češka, Škotska)

1. kolo – 13. lipnja:
15:00 Engleska – Hrvatska (London)
1. kolo – 14. lipnja:
15:00 Škotska – Češka (Glasgow)
2. kolo – 18. lipnja:
18:00 Hrvatska – Češka (Glasgow)
21:00 Engleska – Škotska (London)
3. kolo – 22. lipnja:
21:00 Hrvatska – Škotska (Glasgow)
21:00 Češka – Engleska (London)

SKUPINA E (Španjolska, Poljska, Švedska, Slovačka)

1. kolo – 14. lipnja:
18:00 Poljska – Slovačka (Dublin)
21:00 Španjolska – Švedska (Bilbao)
2. kolo – 18. lipnja
15:00 Švedska – Slovačka (Dublin)
2. kolo – 19. lipnja:
21:00 Španjolska – Poljska (Bilbao)
3. kolo – 23. lipnja:
18:00 Slovačka – Španjolska (Bilbao)
18:00 Švedska – Poljska (Dublin)

SKUPINA F (Njemačka, Francuska, Portugal, Mađarska)

1. kolo – 15. lipnja:
18:00 Mađarska – Portugal (Budimpešta)
21:00 Francuska – Njemačka (Munchen)
2. kolo – 19. lipnja:
15:00 Mađarska – Francuska (Budimpešta)
18:00 Portugal – Njemačka (Munchen)
3. kolo – 23. lipnja:
21:00 Portugal – Francuska (Budimpešta)
21:00 Njemačka – Mađarska (Munchen)

Osmina finala

26. lipnja (Amsterdam), 18:00 A2 – B2
26. lipnja (London), 21:00 A1 – C2
27. lipnja (Budimpešta), 18:00 C1 – 3 D/E/F
27. lipnja (Bilbao), 21:00 B1 – 3 A/D/E/F
28. lipnja (Kopenhagen), 18:00 D2 – E2
28. lipnja (Bukurešt), 21:00 F1 – 3 A/B/C
29. lipnja (Dublin), 18:00 D1 – F2
29. lipnja (Glasgow), 21:00 E1 – 3 A/B/C/D

Četvrtfinale

2. srpnja (St Peterburg), 18:00 (F1 – 3 A/B/C) – (D2 – E2)
2. srpnja – (Munchen), 21:00 (B1 – 3 A/D/E/F) – (A1 – C2)
3. srpnja (Baku), 18:00 (C1 – 3 D/E/F) – (A2 – B2)
3. srpnja (Rim), 21:00 (E1 – 3 A/B/C/D) – (D1 – F2)

Polufinale

6. srpnja (London), 21:00
7. srpnja (London), 21:00

Finale

11. srpnja (London), 21:00

Škotska nakon jedanaesteraca izbacila Srbiju, Mađarska na nevjerojatan način do EURO-a

4 g

(www.jabuka.tv)


Komentiraj: