“Povijest se piše na terenu”: Barcelona podsjetila PSG zašto se ne može kupiti

TOČNO je pola godina od najvećeg povratka u povijesti europskog nogometa.

Na uzvratu osmine finala Lige prvaka Barcelona – PSG koji se na Camp Nouu igrao 8. ožujka, domaćina je čekao, kako se činilo, nemoguć zadatak.

PSG je u prvom susretu pobijedio 4:0 i bilo je jasno da Barci za nadoknadu treba pobjeda s pet golova razlike. Iako ima sjajnu momčad, s druge strane je bila također prvoklasna ekipa. Uostalom, Barcelona se to na vlastitoj koži uvjerila tjedan dana ranije na Parku prinčeva.

Ali Barcelona je bila na tragu senzacionalnog rušenja ogromnog minusa jer do 62. minute vodila je 3:0. Ipak, tada Cavani smanjuje na 3:1.

To je značilo da domaćin, ako želi proći, za pola sata mora zabiti još tri gola i ne primiti ni jedan. To se činilo nemogućim, osobito jer je sve do 88. minute još uvijek bilo 3:1.

I tada, u preostale dvije minute regularnog dijela i pet minuta sudačke nadoknade, Barcelona ostvaruje nemoguće, postiže tri gola i prolazi dalje onako kako to nikome prije nije uspjelo.

Za sva ta tri Barcelonina gola u završnici zaslužan je Neymar. Četvrti i peti je zabio, a šesti namjestio. Susret je završio s dva gola i dvije asistencije.

Znamo kako je završio prijelazni rok. Neymar je iz Barcelone otišao upravo u PSG za rekordnih 222 milijuna eura i tako, kako frazetina kaže, “ispisao povijest”.

Barcelona je povodom polugodišnjice epskog razbijanja PSG-a, uz već legendarnu sliku Messijeva slavlja s navijačima nakon utakmice, poručila: