Posuški Inter nadigrao Sarajevo

U susretu 5. kola Prve ženske nogometne lige FBiH ŽNK Inter je na Mokrom Docu pobijedio FK Sarajevo s 2:0.

Odličnu i sadržajnu utakmicu s puno trke i prilika, posebno na strani Intera, odigrale su Posušanke i Sarajke. Inter je bio bolji pred svojom publikom uz prilike koje su se redale preko Bošković, Čuture, Marić i Ćesić.

Inter je poveo u 20. minuti kada je Iva Čutura dobila loptu na nekih 17 metara od gola, zastala, pogledala i pogodila gornji lijevi kut nemoćne vratarke Sarajeva. Da sve bude efektnije, lopta se od stative odbila u mrežu.

U drugom poluvremenu Inter je ponovno bio nešto aktivniji i ono najvažnije napravio je u samoj završnici ogleda, kad je Petra Marić u 79. minuti iskoristila jedno dubinsko dodavanje i zabila drugi gol na utakmici za potvrdu pobjede danas odličnih Posušanki.

Inter je tako došao do svoje treće ovosezonske pobjede i devetog boda. Sljedeće kolo posuške nogometašice su slobodne, nakon čega su ponovno domaćini, ovog puta ŽNK Željezničar 2011.