Posušju pobjeda spasa, Čapljina prema drugoj ligi

U posljednjoj utakmici 15. kola Lige 12 košarkaši Posušja svladali su Čapljinu u derbiju začelja 89:85.

U prepunoj posuškoj dvorani domaći su izborili pobjedu koja im produžuje nadu, dok su Čapljinci sada u jako teškom položaju i samo ih čudo može ostaviti u prvoj ligi.

Posušje je izborilo tešku pobjedu, iako je domaćin početkom zadnje četvrtine imao 18 koševa razlike (73:55). No, gosti su u zadnjim minutama krenuli na sve ili ništa, došli na samo tri poena zaostatka, ali više nisu mogli.

Sjajan je bio Marko Lovrić koji je zamalo ubilježio triple-double (23 poena, 10 skokova, 8 asistencija). Ante Čutura je imao 20 poena, Ivan Baković 19 koševa i osam asitencija, a Krešo Mustapić 17 koševa.

Kod Čapljine koja je igrala stihijski James Lewis je imao 25 koševa (12-15 slobodna bacanja), Kwame Alexander 14 koševa i 12 skokova, aMarko Bokšić 11 poena.

Košarkaši Sparsa su u gostima pobijedili Kakanj sa 77:56. Bila je to 11. pobjeda sarajevskih košarkaša koji su se vratili na drugo mjesto na tabeli, s bodom zaostatka za vodećom ekipom Mladosti. (Bljesak.info)