Posušje velikim preokretom do pobjede nad Sparsima

Košarkaši Posušja u četvrtak su u Sarajevu u sklopu 11. kola Prvenstva BiH svladali Sparse rezultatom 85:83.

Sparsi su na dan utakmice ostali bez trenera Zorana Kašćelana, a utakmicu protiv Posušja vodio je njegov pomoćnik Srđan Stanić.

Domaćin je furiozno ušao u utakmicu i na poluvremenu vodio s visokih 47:29.

Gosti u trećoj četvrtini malo smanjuju rezultat, a veliki preokret dogodio se u posljednjih 10 minuta. Posušje se u potpunosti vratilo u utakmicu, a koš za pobjedu postiže Dontay Latrai Caruthers sedam sekundi do kraja.

Treba napomenuti da su Žuti igrali bez Marka Ramljaka, jednog od nositelja igre.

Posušje su do pobjede predvodili Ivica Širić s 26 poena, Caruthers s 24 poena i devet asistencija i Alan Antony Wiggins s 22 poena i 12 skokova. Najbolji u redovima Sparsa bili su Urban Durnik i Remy Abell sa po 17 poena.